E-Ticaret

E-Ticarete Nasıl Başlarım?

22 Nisan 2015 18:20:12
0Yorum
3319Okunma

İnternet gün geçtikçe gücünü arttırmaya devam ediyor. Yakında tablet gazeteler çıkacak. Yeni çıkan tüm telefonlarda vurgulanan internete girmenin kolaylığıdır.

Hayatımızda önemli bir yeri var internetin. Birçok proje internet üzerinden yapılıyor. Alışverişler internet üzerinden yapılmaya başlandı ve internet üzerinden alışveriş de gün geçtikçe artıyor.Sizde artık işinizi internete taşımalısınız!

E-Ticaret sitenizin adını belirlemelisiniz.

1. Öncelikle işinizi internete taşıyabilmeniz için bir alan adına ihtiyacınız var. Alan adınız varsa var olan alan adınızla e-ticaret sitenizi kurabilirsiniz veya e-ticaret paketlerimizle birlikte ücretsiz bir alan adı tescil edebilir ve bu alan adı ile eticaret sitenizi oluşturabilirsiniz. Alan adınızı belirlerken alan adı uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Alan adınız önemli bir unsurdur.

E-Ticaret Yazılımı

2. İnternetten ne satacaksınız? Satacağınız ürün yapısına göre modüllerin e-ticaret sitesinde yer alması kullanıcı dostu bir e ticarete sahip olmanızı sağlayacaktır. Karmaşık bir e ticaret yazılımındansa sadece ihtiyaç duyduğunuz modüllerin e-ticaret sitenizde olması hem sizin için büyük kolaylık olacaktır hem de e ticaret sitenizi ziyaret eden ziyaretçileriniz için kolaylık olacaktır ve gereksiz maliyetlerden kurtulacaksınız. E-Ticaret portföy yöneticilerimiz size en uygun e-ticaret paketlerini sunacaktır.

Size uygun paket tekliflerimizi hemen alabilirsiniz.

E-Ticaret Tasarımı

3. E-Ticaret sitenizin tasarımı, e-ticaret sitenize gelen ziyaretçilerin sanal mağazanızdan ürün satın almalarını güçlendirir. E-Ticaret sitenizin tasarımı sade ve özgün olmalıdır. e-ticaret site tasarımınız ürünlerinizin önüne geçecek şekilde dizayn edilmemelidir ve kullanıcı dostu olmalıdır. İnsanlar e-ticaret sitenize ürün satın almaya gelmiştir, bu yüzden ürünlerinizi ön plana çıkarmamız gerekmektedir. Tasarım uzmanlarımız sizi bu konuda bilgilendirecektir.

Ürün ve İçerik

4. E-ticaret sitenizden ne satacaksınız? satacağınız ürünlerin görsellerini, içeriklerini hazırlamalısınız. Ürün ve içeriklerinizi hazırlamakta içerik destek ekibimizden yardım alabilir veya tedarikçi firmalardan ürün XML lerini isteyebilirsiniz.

Ödeme Sistemleri

5. E-ticaret sitenizden bir çok ödeme seçeneği sunabilirsiniz. Bu ödeme seçeneklerinin başında sanal pos kredi kartları ile ödeme sistemleri gelmektedir. Kredi kartlarıyla ödeme alabilmeniz için ya çalıştığınız bankaya başvuruda bulunmalısınız, yada payu gibi toplu sanal pos hizmeti veren firmalardan bu desteği almalısınız. Diğer ödeme sistemleriyse paypal, kapıda ödeme, mobil ödeme, havale/eft gibi seçenekleri kullanabilirsiniz. E ticaret portföy yöneticilerimiz size ücretsiz bu konularda destek sağlamaktadır.

Kargo ürün teslimi

6. E-ticaret siteniz üzerinden satış yaptınız, ürünü nasıl teslim edeceksiniz? Kargo şirketleriyle kurumsal anlaşma yaptığınızda kargo taşıma ücretleri %30 kadar düşecektir. Tanınmış kargo şirketleri ile görüşüp kurumsal müşteri temsilcilerini davet ederseniz size gelip detaylı bilgi aktarmaktadırlar.

Pazarlama ve Tanıtım

7.Artık bir mağazaya sahipsiniz bundan sonrası sizin becerilerinize ve ufkunuzun genişliğiyle alakalıdır. İnternet reklamcılığı ve sosyal medya danışmanlığı hakkında size ücretsiz destek sağlamaktayız. İhtiyacınız olan internet reklamcılığıyla ilgili sürekli yanınızdayız ihtiyaç duyduğunuz anlarda size destek olacağız.

Unutmayalım fiziksel bir mağaza sadece bölgesine ürün satabilir, bir e-ticaret sitesiyse Dünyaya ürün satabilir arasındaki fark çok büyüktür.

Bu içerik 10.10.2017 tarihinde güncellenmiştir.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER