E-Ticaret

E-Ticarette Trend Ucuz Ürünler

23 Nisan 2015 14:02:38
0Yorum
2645Okunma

Ekonomik Krizdi, Global krizdi derken teknolojinin ülkemizdeki gelişimiydi derken, insanların alışveriş...

Ekonomik Krizdi, Global krizdi derken teknolojinin ülkemizdeki gelişimiydi derken, insanların alışveriş alışkanlıkları da değişiklik göstermeye başladı. Bunu Google Türkiye ülke müdürü Bülent Hiçsönmez’ in bir konuşmasından da çıkartabiliriz. Ekonomik Krizdi, Global krizdi derken teknolojinin ülkemizdeki gelişimiydi derken, insanların alışveriş alışkanlıkları da değişiklik göstermeye başladı. Bunu Google Türkiye ülke müdürü Bülent Hiçsönmezin bir konuşmasından da çıkartabiliriz.

Ekonomik krizdi, Global krizdi derken teknolojinin ülkemizdeki gelişimiydi derken, insanların alışveriş alışkanlıkları da değişiklik göstermeye başladı.  Bunu Google Türkiye ülke müdürü Bülent Hiçsönmezin bir konuşmasından da çıkartabiliriz. Ülkemizde ürün aramalarının önlerine bu günlerde oldukça ucuz kelimesi gelir olmuş, hatta alışkanlık olmuş bile diyebiliriz. 

İnternetin Türk kullanıcılar tarafından oldukça etkili bir biçimde kullanıldığını, artık tüketicilerin herhangi bir ürün satın almadan önce internette mutlaka araştırma yaptığını söylüyor. Internet kullanıcılarının yüzde 92 sinin dijital fotoğraf makinesi satın almadan önce internette araştırma yaptığını söyleyen Bülent Hiç sönmez, bu oranın cep telefonu kategorisinde yüzde 96 ya kadar yükseldiğini bildiriyor.

Bu da bize gösteriyor ki bir sanal mağaza da fiyat önemli bir unsur, hatta bunu gelişen e-ticaret sektöründe ihtiyaçlara bağlı olarak ortaya çıkan ve hızla sayıca artan fiyat karşılaştırma sitelerinden rahatlıkla anlayabiliriz. İnsanlar bu fiyat karşılaştırma sitelerinden girip ürünlerin hangi mağazada daha uygun, ödeme seçenekleri daha makul inceliyor ve hatta bu siteler aracılığı ile e-ticaret siteleri üzerinden alışveriş yapıyor.  E-ticaret e güveni tam oluşmamış tüketiciler ise, en kötü ihtimal ile bu siteler üzerinden fiyat aralığı kendine belirliyor.

Şuanda revaçta olan akakce.com, ucuzu.com, cimri.com, fiyatlara.com vb. birçok fiyat karşılaştırma sitesi bulunuyor. Hatta bunların içinde birçoğu çok düzgün bir ürün kataloğuna sahip ve tüm kriterlere göre ürünleri araştırabiliyorsunuz. Bir mağazada yapamadığınız birçok özelliğe göre ürünü belirleyebiliyorsunuz. Örnek vermek gerekirse bir fotoğraf makinesi için 2Mpixel ile 4Mpixel arasında 300 ile 400 dolar arasında ve lensi X olan gibi. Birçok detaya göre arama yapabiliyorsunuz.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER