Sosyal Medya

Facebook’ta Mağaza Açmak ve Satış Yapmak İçin Öneriler

04 Aralık 2018 15:19:33
0Yorum
1413Okunma

Facebook sayfanızda artık ücretsiz olarak mağaza oluşturabilir ve ürünlerinizi mağazanıza aktarabilirsiniz. Facebook’ta mağaza açmak istiyorum, Facebook’ta satış yapmak istiyorum diyorsanız detaylı bilgi edinmek için içeriğimizi incelemeye devam edin.

Sosyal medya kullanımıyla ilgili istatistiklere baktığımız zaman her yaştan insanın bu platformlarda zaman geçirdiğini görüyoruz. Bu nedenle online satış yapmak isteyen firmalar da satışlarını artırmak için sosyal medyayı aktif olarak kullanmaya başladı.

Facebook’ta ürün satışlarını daha kolay hale getirmek için Mağazalar özelliğini getirdi. Satıcılar Facebook sayfalarında mağaza oluşturarak ürünlerini daha kolay bir şekilde paylaşabiliyorlar.

Facebook’taki satın alma işlemi doğrudan Facebook üzerinden gerçekleşmemektedir. E-ticaret sitenize verdiğiniz linkler üzerinden satın almak isteyen kullanıcılar Satın Al butonuna tıkladıklarında sizin e-ticaret sitenize yönlendiriliyorlar ve satın alma işlemini bu sayfada tamamlıyorlar.

Facebook mağazası nasıl açılır?

Facebook mağazası açabilmeniz için mutlaka bir Facebook sayfanız olmalıdır. Facebook sayfanıza giriş yapın. Mağaza sekmesine tıklayın. Karşınıza çıkan sözleşmeyi kabul ederek ilerleyin. Bu kısımda güvenlik nedeniyle Facebook şifrenizi tekrar girmeniz istenebilir. Karşınıza çıkan sayfadan Başka Bir İnternet Sitesinde Alışveriş seçeneğini işaretleyerek devam edin. Sayfanızın linkini ürünleri eklerken ayrıca girmeniz istenecektir. Sonrasında kullanmak istediğiniz para birimini seçiniz. Para birimini seçerken çok dikkatli olmalısınız. Bunun nedeni ise para birimi daha sonradan değiştirilememektedir. Ancak mağazanızı silerek tekrar oluşturursanız para biriminizi değiştirebilirsiniz.

Facebook mağazamı nasıl silerim?

  • Facebook sayfanıza girin.
  • Mağaza sekmesine tıklayın.
  • Ayarlar ikonu olan açılır menüye tıklayın.
  • Mağazayı Sil seçeneğine tıklayın.
  • Mağazanız ve tüm ürünleriniz Facebook’tan silinecektir. Ancak sayfanızda Mağaza sekmesini görmeye devam edersiniz.

Facebook’ta satış yapmak için öneriler

Facebook’ta ürünlerinizin satılabilmesi için dikkat çekici ürünler paylaşmalısınız. Kişileri e-ticaret sitenize yönlendirmeden önce ürünü yeterince açıklamalısınız. Ürün görselleri kaliteli ve ürünü en iyi yansıtan şekilde hazırlanmış olmalıdır. Kişilerin dikkatini çekecek ilk şey her zaman ürün görselidir. 
Ürün fiyatlarını mutlaka doğru girmelisiniz. Facebook mağazanızda başka e-ticaret sitenizde başka fiyat olması kullanıcıların hoşuna gitmeyecektir ve size olan güvenlerini zedeleyecektir. Açıklama bölümlerini gereksiz bilgilerle doldurmadan kısa ve öz bir açıklama yazmalısınız.

 

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER