E-Ticaret

GET Sistemi Nedir? Nasıl Çalışır?

08 Eylül 2015 12:27:48
2Yorum
28890Okunma

GET sistemi Güvenli Eticaret Sistemi anlamına gelir. GET sistemi C2C Eticaret türlerinde yoğun olarak kullanılmaktadır. C2C Eticaret siteleri GET sistemi ile komisyonunu alır ve alıcı ile satıcı arasındaki para alışverişini tamamlatır.

GET sisteminin amacı alıcı ve satıcıyı korumak ve güvenli alışverişi sağlamaktır. Alıcı ve satıcı riske girmeden ticaretlerini kolayca yapabilirler. GET Sistemi için İyzico ve Payu C2C sitelerine gerekli altyapıyı sağlamaktadır. Türkiye’de İyzico ve Payu altyapısını kullanan hazır C2C eticaret sistemlerini Eticaret Hazırla sunmaktadır. Sizde GET Sistemi ile çalışan bir sanal mağaza kuracaksanız Eticaret Hazırla size bu konuda ciddi altyapılar sunmaktadır.

Ürün Alırken GeT Sistemi İle Güvenceniz Nasıldır?

Güvenli e-Ticaret (GeT) sistemi ile yaptığınız alışverişlerde paranız güvence altındadır, risk almazsınız. Satıcı belirlediği kargo süresi içerisinde takip edilebilir bir kargo bilgisini sisteme girmek zorundadır. Ürün elinize ulaştıktan sonra, ürünü inceleyip onay verirseniz, yapmış olduğunuz ödeme Güvenli e-Ticaret (GeT) havuz hesabından satıcının hesabına aktarılır. Satıcının belirtmiş olduğu nitelikler dışında bir ürün elinize ulaşırsa, ürünü geri gönderir ve işlemi iptal ederek ödemenizi Güvenli e-Ticaret (GeT) havuz hesabından geri alabilirsiniz. Kargo bilgisi girilen işlemlerde onay sürenizi aşmanız durumunda işlemler otomatik olarak onaylanır. Bu sebeple işlemlerinizi ve onay sürenizi takip ederek belirlenen süre içerisinde onay veya reddetme işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Peki ya Ürün Satarken GeT Sistemi İle Güvenceniz Nasıldır?

Güvenli e-Ticaret (GeT) ile yaptığınız alışverişlerde tahsilâtınız Üyelik Sözleşmesi hükümleri doğrultusunda güvence altındadır. Siz ürünü göndermeden önce alıcıdan ürünün bedeli tahsil edilir ve sanal mağaza havuz hesabında işlem onaylanıncaya kadar bekletilir. Ürün alıcıya ulaşıp alıcının onay vermesinden ve Güvenli e-Ticaret (GeT) ile ilgili kural ve koşulların yerine getirilmesinden sonra ödemeniz; ürün bedelinden komisyon tutarı düşürülerek 3 iş günü içerisinde banka hesabınıza aktarılır. Tüm bu süreç içerisinde tahsilâtınız sanal mağaza güvencesinde olduğu için kafanız rahat eder.

Yorumlar (0)

Unal, 23 9 2016 00:06:22
Peki bu getle ürünü yolladigimizda karşıdaki kişi bu urunu almadan geri yollarsa kargo ücretini bizden mi alıyorlar
Ahmet Türk, 11 7 2016 12:06:09
Get sistemi ile bir eticaret sitesi yapmayı düşünüyordum. işime yaradı. Bilgilendirme için teşekkürler.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER