E-Ticaret

GittiGidiyor Entegrasyonu ile GittiGidiyor’da Mağaza ve Dükkan Açmak

11 Aralık 2018 16:39:12
0Yorum
551Okunma

e-Pazaryeri denildiğinde akla ilk gelen sistemlerden birisi olan GittiGidiyor.com 2001 yılında kuruldu. 2011 yılında ise eBay’e satılan proje senelerdir sektördeki yerini koruyor.

GittiGidiyor üzerinde mağaza açarak bu sistemin avantajlarından faydalanabilirsiniz. Bu gibi sistemlerde satış yapmak daha kolaydır bunun sebebi ise daha geniş kitlelere çok daha kolay şekilde ulaşabilmenizdir. e-Pazaryerlerinin kendine ait bir hedef kitlesi olur siz de mağaza açtığınızda bu kitleye ürünlerinizi sergileme fırsatı bulursunuz.

GittiGidiyor’da nasıl mağaza açılır?

GittiGidiyor’da mağaza açmak için öncelikle sizden bazı bilgiler istenir. Bu bilgileri sisteme girdikten sonra GittiGidiyor tarafından bilgilerin doğruluğu kontrol edilir. Bilgiler kontrol edildikten sonra e-mailinize bir doğrulama e-postası gelecektir. Bu e-postayı aldıktan sonra mağazanızda satış yapmaya başlayabilirsiniz.

GittiGidiyor’un istediği belgeler nelerdir?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi mağaza üyeliği oluştururken GittiGidiyor sizden bazı bilgiler ister. Bu bilgiler şu şekildedir:

Mağaza ismi:

Mağaza isminizde boşluk ve Türkçe karakter kullanabilirsiniz. %&/! gibi özel sembolleri kullanamazsınız. Mağazanıza vereceğiniz isim başka bir mağazayla aynı olamaz. Mağaza isminiz için maksimum karakter limiti 35’tir. Mağaza linkiniz ise mağaza isminizle aynı olacaktır.

Tanıtım yazısı:

Bu alana sanal mağazanız ve bu mağazada satacağınız ürünlerle ilgili bir tanıtım yazısı girmelisiniz. Hizmetlerinizi, tecrübelerinizi bu alanda paylaşabilirsiniz. Tanıtım yazınızı girerken anahtar kelimelerinizi girmeniz önerilir. Bu tanıtım yazısı mağazanızda yayınlanacağı için arama motorları tarafından indekslenecektir. Anahtar kelimeleriniz sayesinde üst sıralarda çıkma olasılığınız artacaktır.

GittiGidiyor ne kadar komisyon alıyor?

Gittigidiyor kategori bazında farklı komisyonlar alabiliyor. Aynı zamanda mağaza türünüze göre farklı listeleme limitleri ve ücretleri sunuyor. Bu tutarları mağazanızı oluştururken ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

KMK GittiGidiyor Entegrasyonu ile ürünlerimi nasıl aktarırım?

GittiGidiyor Excel ile toplu ürün işlemlerini yapıyor. GittiGidiyor entegrasyonu ile ürünlerinizin listesini aldıktan sonra bazı sütunları manuel olarak doldurmanız gerekiyor. Kategori özellikleri vb. bilgileri Excel üzerinde kendiniz girebilirsiniz. Bu özellikler için GittiGidiyor’un toplü ürün işlemleri sayfasında detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Dilerseniz entegrasyon şablonumuzu çoğaltarak sabit alanlar için değerleri kendiniz girebilir ve ürünlerinizin listesini bu şekilde alabilirsiniz.

Değiştirmek istediğiniz sabit alanın yanındaki düzenle iconuna tıklayın. Constant bölümünün altında veri kutucuğuna sabit değerinizi girin.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER