SEO Optimizasyon

Google'da İlk Sayfada Olmak

15 Nisan 2015 18:01:07
0Yorum
3476Okunma

Öncelikle sizlere sunu çok açık bir şekilde belirtmeyi istedim; Şirket olarak Google arama motorunda SEO hizmeti ile ilk sayfa garantisi vermemekteyiz; böyle bir garanti vermek hiç kimsenin elinde olan bir şey olmadığı gibi yetkisi de bulunmamaktadır.

Söyle de devam etmek isterim; Dünyaca ünlü arama motoru Google'da ilk sayfada olmak gerçekten çok zor ama imkânsız olmadığını ve firmanıza ya da markanıza faydasının çok büyük olduğunu da belirtmek isteriz.

Peki, nasıl Google ilk sayfa da yer alabilirim? Diyeceksiniz, bunun cevabında şu şekilde açıklayabilirim ve bu önerimizi dikkate almanızı dilerim.

Kurallara uygun bir çalışma ile sizde sitenizi ilk sayfada çıkarabilirsiniz. Biz ekip olarak bu işlemleri sizin, siz site sahiplerinin veya kurumsal firmalarda site ile yetkili kişilerin çalışarak bu işlemleri yapması ve ilk sayfaya çıkarması daha kolay olacağına inanmaktayız.

Bir işletmede bu konu ile ilgili bir personel olmalı ve bu kişinin sürekli web sitesi ile ilgilenerek güncel tutmalıdır. Kendi Sektörünüzle ilgili bilgiye sahip olup özgün içerikler yazarak fark yaratmalıdır. Bunu başardığınızda en önemli adim gerçekleşmiş olacaktır. Yani özgün içerik en önemli konudur.

SEO bilgisi olan kişileri nerden bulacağınızı soracaksınız?  Bu personelin internet bilgisi olması yeterli olacaktır. Bir SEO şirketinden danışmanlık alarak hareket etmesi ve sürekli ilgilenmesi gerekir.

Neden bir SEO şirketi varken ben uğraşayım derseniz? İnanın hiç bir SEO uzmanı 5 adetten fazla siteyi kontrol edemez; tamam belki belli başlı çalışmalar bir seferlik yapılır ama o çalışma sizi ilk sayfaya taşımayacaktır.

Bizde kurumsal bir SEO Şirketi olarak sizlere bunu önermekteyiz kendi isinizi kendiniz yapın kazanın.

Bir Web Sitesi için Google İlk Sayfada Çıkmak Çok Önemlidir.

Türkiye'de Internet Sitelerinin Google ilk sayfa da olmasının ne kadar önemli olduğunun tüm site sahipleri anlamış bulunmaktadır.

Günümüzün en etkili ticari aracı haline gelen Google arama motorunda ilk sayfada yer aldığın gün talepler almaya başlanmaktadır ve bunun artık insanlar bilincine varmıştır, bu nedenle her site sahibi yaptırdığı siteyi veya yaptıracağı siteyi Google da ilk sayfada çıkarmayı hedeflemektedir.

Google ilk saya önemini kısaca sıralamak gerekirse.

- Sitenize hedef ziyaretçi gönderir.

- Yeni müşteriler edinir ve müşteri portföyünüzü artırırsınız.

- Sektörünüzdeki tüm rakip ve araştırmacılar artık sizi tanırlar.

- Türkiye'nin ve Dünyanın Her yerine Ürün ve Hizmetlerinizi Tanıtabilirsiniz.

Bu içerik 30.08.2017 tarihinde güncellenmiştir.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER