E-Ticaret

Halkbank E-Ticaret Kredisi

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

30 Temmuz 2019 13:09:09
0Yorum
504Okunma

Halkbank E-Ticaret Kredisi aslında tamamen özel bir tanımlama. Birçok alanda olduğu gibi kredi konularında da belirleyici bir öğe üzerinden kredi sunulabilmekte. Halkbank e-ticaret kredisi Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumunun belirlediği katma değerli teşvik edilebilir iş kolları alanına girdiği için kredi imkanları da bu anlamda kıstaslarla esnetilebilmekte.

Halkbank Leasing normaldir ki genelde Kobi bankacılığının bünyesinde olmasından kaynaklı e-ticaret kredileri ile beraber kullanılabilir bir hizmet olmasına karşın ya banka personeli bilgi eksikliği ya da müşteri bilinçsizliği kaynaklı çok da araştırılmamakta. E-ticaret leasing kapsamına giren teşvik edilen iş kollarındandır. Yani üst kullanım hakkı finanse eden firmada olmak koşulu ile %1 KDV ile e-ticaret hizmeti alınabilmektedir. Aslında birçok leasing konusuna giren makine ya da hizmetten farklı olarak e-ticaret yazılımı zaten kiralanan bir hizmet olması hasebi ile leasing üzerinden temin edilmesinde hiçbir sakınca yoktur. Halkbank e-ticaret kredisi kredisine verilen faiz oranı çok farklı değil ise leasing tercih edilebilir. Ama kesinlikle unutmayalım kredibilitenizi belirleyen geçmiş ödemeler trafiğinizdir. Öyle ki trafik cezalarındaki tedbir bile vergi borcuna eş değer gözüktüğü için Halkbank e-ticaret kredisi almanıza engel olabilir. Bu neden ile bankanızdaki Kobi danışmanınızı bir miktarda sizin yönlendirmeniz gerekir.

Halkbank E-Ticaret Açma

Halkbank E-Ticaret Açma konusunda KMK Bilgi Teknolojileri A.Ş. yazılım firması ile ortaklaşa hareket etmekte. Halkbank Kobi (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler) Bankacılığı müşterisi olanlar e-ticaret yazılımı talep ettiklerinde bu konuda en önde gelen yazılım firmalarından biri olan ve sıklıkla Kobilere hizmet veren KMK A.Ş. üzerinden e-ticaret sitenizi kurabilirsiniz. KMK A.Ş. Normal e-ticaret fiyatlarından %60 indirimli bir şekilde size özel e-ticaret sitenizi kurmakta ayrıca teknik destek, eğitim ve güncelleme garantisi vermekte.

Kobi Kredi Halkbank

Kobi Kredi Halkbank avantajlı faiz oranları ve uzun vade rahat ödeme seçenekleri ile genelde küçük ve orta büyüklükte işletmelerin can simidi görevini görmekte. Devlet bankası olmasının da pozitif etkileri ile sermaye yapısı oldukça kuvvetli olan Halkbank e-ticaret kredisi ve benzeri konularda müşteri odaklı bir politika izlemekte. Bundaki en büyük etkende devlet bankası olması kaynaklı kar odaklı değil ekonomiyi canlandırma odaklı bir üst yönetim tutumu izlenmesidir. Bunun alt kadrolara maalesef sirayeti oldukça azdır, çünkü iş kaygısı olmayan ve çoğu zaman liyakatsiz ama etkili odakların kadrolaşmaları kaynaklı özellikle bir özel bankada göremeyeceğiniz şekilde Kobi kampanyalarında bilgi eksikliği olabilmekte. Yapılması gereken basitçe Halkbank e-ticaret kredisi ve benzeri bilgilendirmeler e-mail yolu ile yapıldığında görevli personele hızlı ve etkili bir eğitimi şube içerisindeki yöneticilerin vermesi gerekmektedir.

Halkbank Devlet Desteği yadsınamaz bir özelliktir, çoğu zaman özel bankaların maddi kaygılar ile girmek istemeyecekleri hibeler ve uygun faizli krediler bu ve benzeri kurumlarımız üzerinden finanse edilmekte.

Halkbank KMK A.Ş. Birlikteliği

Halkbank KMK A.Ş. Birlikteliği üzerine konuşmak gerekirse bu yılın ocak-ekim döneminde bankaların Kobi niteliğindeki müşteri sayısı geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 14,7 artarak 3 milyonu aştı.

KMK A.Ş. son olarak tüm avantajlı mali tedbirlerden bağımsız bir şekilde Türkiye’nin Kobi bankacılığında en etkin firması Türkiye Halk Bankası A.Ş. ile varılan iş birliği anlaşması çerçevesinde işini dijital ortama taşımak isteyen, e-ticaret sitesi kurarak dijital mağazasından da ürün ve hizmetlerini satmak isteyen, kuracağı e-ihracat sitesi ile yurtdışı pazarlara satış yapmak isteyen Halkbank Kobi bankacılığı müşterilerine özel %60 indirim ve Halkbank e-ticaret kredisi ve benzeri ayrıcalıklar sunulmakta.

E-Ticaret platformu yapan firmalar içerisinde en iyi e-ticaret yazılımını şu firma yapar demek hızla gelişen bu piyasa için çok iddialı bir yaklaşım olabilir.

Ama sadelik ve ihtiyaçlara interaktif çözüm üretebilme konusunda çalışmasını içeriden yakinen takip edebildiğim KMK Bilgi Teknolojileri A.Ş. şu aşamada yazılımsal olarak Türkiye de ilk on e-ticaret yazılım firması içerisindedir. Özellikle C2C yazılımlarının kullanım kolaylığı ile doğu Avrupa ve Ortadoğu genelinde ilk beşte yer alabilir. B2C yazılımlarında ise B2B yani üyelik oluşturma, gruplandırma donanımının gelişmiş şekilde kullanımına verdiği destek ve çoklu dil- para birimi seçeneği ile çeşitlendirilmesi ile e-ihracatı da içerisine katacak şekilde oldukça kapsayıcı bir B2C yazılımı ile tüm dikkatleri üzerine çekmektedir.

En önemlisi de hazır paket yazılım sunan firmalardan beklenmeyecek derecede özen ile özel yazılıma yakın bu hizmeti hem ömür boyu kullanıcı lisansı ile hem de oldukça uygun fiyatlarla müşterilerine sunmaktadır. Kurumsal vizyonu ile gelecek vadeden KMK Bilgi Teknolojileri A.Ş. tüm bu üstün özelliklerine rağmen yerinde saymak yerine APİ geliştirmeleri (Anlık Uyum Entegrasyonu) ve e-ticaret yapay zekâ (Tüm Uygulamalar Veri Altyapısı Yönetim Çözümü) üzerine çalışmalarını da %60 tamamlayarak gelecek 5 yıllık dönemde yazılım pazarında lokomotif rolü oynayacak stratejik önemde akılcı adımlar atmakta.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Türkiye Cumhuriyeti 2001 de belki de gelmiş geçmiş en büyük ekonomik krizlerinden birini atlattı. Bu ekonomik kriz sonrası kurulan TMSF (Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu) ve BDDK (Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu) sayesinde ekonomik anlamda yapılacak tüm iç ve dış müdahalelere karşı sistem dayanıklı hale getirildi. Aynı dönem ayrıca Amerika’nın öncülüğünde tüm dünyada para genişlemesi yaşandı. Ama maalesef bu maddi genişleme üretim ve dijitalleşme alanı yerine yapı sektörü üzerine yoğunlaştı.

Geldiğimiz noktada çok az sayıda firma bu süreci yara almadan atlatabilecek. Maalesef ticari hayatımızdaki bakış açımızı günlük belirlememiz kaynaklı ülkemizde üçüncü kuşak devam edebilen aile şirketleri bile bulunmamakta. Çok kısa bir zaman zarfı içerisinde etrafta yüksek egosuna yenik düşerek ben zamanında kırk kişi çalıştırıyordum diye söylenen yetersiz insanlar görebilirsiniz. Aslında kelimenin bile içerisinde kabul görmeme kaygısının yarattığı endişe gizli. Zor günler geçirseniz dahi sizin ile beraber çalışan insanlara davranış şeklinizdir sizi anlatan. Unutmayalım herkes düşer önemli olan tekrar ayağa kalkabilmektir.

Tarihteki en büyük imparatorluğu kurmuş savaşçı hükümdar olan Cengiz Han kurmayları ile savaş alanındayken Gök Tanrının öfkesinin sonucu olduğunu düşündükleri yıldırım çakar, Moğol ve Türklerden oluşan tüm ordu korkudan tir tir titrerken nasıl korkmadığını soranlara şöyle cevap verir, “Geçmişte o kadar çok korktum ki artık hissedemiyorum.”

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER