İş Yazılımları

Hasta Takip Programı

16 Nisan 2015 09:15:31
0Yorum
5351Okunma

Teknoloji hayatımıza gün geçtikçe daha hızlı bir şekilde girmeye devam ediyor. Teknolojiyle birlikte gelişen yazılımlar her sektörün ihtiyaçlarını karşılamaya başladı. Bu sektörlerden bir tanesi de sağlık olarak karşımıza çıkıyor.

Yazılım sektörü her iş kolunun ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yazılımlar piyasaya sürüyorlar. Bu iş yazılımlarından en çok tercih edilenlerden birisi de hasta takip programıdır. Hasta takip programı doktorların üzerindeki iş yükünü büyük ölçüde hafifletiyor.

Artık doktorlar geleneksel yollarla tutulan hasta kayıtları ile zaman kaybetmemek için bu tür yazılımları satın alıyorlar. Böylece hasta takip programının birçok avantajından yararlanabiliyorlar.

Hasta Takip Programı ve Avantajları

Sağladığı en büyük fayda zamandan tasarruftur. Hasta takip programı kullanan doktorlar hasta kayıtlarını hızlı bir şekilde sisteme kaydedebilir ve ihtiyacı olduğunda hızlıca hasta bilgilerine erişebilirler. Kağıt üzerinde ya da farklı eski yöntemlerle tutulan kayıtlar kolay bulunamayacaktır ve doktora zaman kaybettirecektir.

Aynı zamanda bilgilerin kaybolma ve başkalarının eline geçme riski oldukça fazladır. Ancak hasta takip programında tutulan bilgiler çevrimiçi ortamda saklandığı için kaybolma vb. riskler olmayacaktır. Size verilen kullanıcı adı ve şifreyle giriş yaptığınız sistemde tüm bilgiler güven içinde tutulacaktır. Bu sistemde yanınızda çalışan kişiler için hesaplar oluşturabilir ve yetkilerini kendiniz kontrol edebilirsiniz. Böylece kimin hangi işlemi yaptığını bilebilirsiniz.

Bir hasta takip programı satın almayı düşünüyorsanız mutlaka çevrimiçi yani online programlarını tercih etmenizi öneririz. Çünkü masaüstü programlarda verileriniz güvende olmayacaktır. Yedeğini almadığınız takdirde beklemeyen bir anda programın kurulu olduğu bilgisayarın başına bir şey gelmesiyle verilerinizi geri döndüremeyeceksiniz. Bu sebeple çevrimiçi programlar hem oldukça güvenlidir. Hem de istediğiniz zaman internet bağlantısı olan bir yerden kolaylıkla erişebilirsiniz. Muayene dışında olsanız bile cep telefonunuzdan ya da tabletinizde sisteme giriş yaparak tüm bilgilerinize erişebilirsiniz.

KMK Hasta Takip Programı ile tüm hastalarınızın kişisel bilgilerini sisteme kaydedebilirsiniz. Cari hesaplar modülü ile müşteri hesaplarını kolaylıkla takip edebilir ve istediğiniz her yerden kolayca ulaşabilirsiniz. Verileriniz Excel tablosu olarak tek tıklamayla bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Hastalarınıza ait dosyaları sisteme aktarabilir ve kaybolmasını engelleyebilirsiniz. 

Bu içerik 11.09.2017 tarihinde güncellenmiştir.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER