İş Yazılımları

Hasta Takip Programı Ne İşe Yarar?

08 Ocak 2019 16:58:57
0Yorum
630Okunma

Hasta takip yazılımı, doktorlar ve asistanların işini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Hasta takip sistemi programı ile tüm hastaları ve teşhisleri, randevuları, muayeneleri tek noktadan yönetebilirsiniz. Hasta takip programı Excel çıktıları vererek verileriniz üzerinde çalışmanızı sağlar.

Bir sağlık hizmeti çalışanın en önemli önceliği hastalarla ilgilenmektir. Ancak evrak işleri, zamanlama ve hesap işlemleri zamandan çalarak verimliliği düşürebilir. Bu durumdan kurtulmak için teknolojinin gelişmesiyle birlikte doktorlar bu tip yazılımlara yöneldiler. Doktorların kullandığı yazılımlar genel olarak hasta takip programı, hasta takip formu, hasta takip scripti, hasta arşiv programı, doktor yazılımı, hasta yönetim programı gibi isimlerle anılabiliyor.

Bu hasta takip programlarından bazıları genel hasta yönetiminin yapılmasını sağlarken, bazıları da yatan hasta veya laboratuar sonuçlarını takip etmek için kullanılıyor. Hasta takip programı ücretsiz yollarla kullanılmaması gereken yazılımların başında gelir. Bunun nedeni ise bilgilerin güvenliğinin tam olarak bu tarz programlar ile sağlanamamasıdır. Hem de bu tarz yazılımlar genellikle masaüstü programlar olduğu için, mobil hasta takip programı gibi tüm cihazlardan ve her yerden kullanmak mümkün değildir. KMK hasta takip bulut sistemiyle çalıştığı için internet olan her yerden ve her cihazdan bilgilerinize erişebilirsiniz.

Kardiyoloji hasta takip programı, diyetisyen hasta takip programı, veteriner hasta takip programı, diş hekimi hasta takip programı doktorların internet üzerinden en çok aramasını yaptığı programlardır. Ancak KMK hasta takip yazılımı tüm tıp dalları için kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Hasta takip programının faydaları

Hasta yönetimi sistemleri, büyük veya küçük birçok kullanıcıya çeşitli faydalar sunar.

Personeller için kolaylık

Hastaların yönetimi sağlayan personeller için işlemler daha kolay bir hale gelir. Eğer birden fazla çalışan mevcutsa koordine şekilde çalışmaları kolaylaşır, zamandan tasarruf edilir. Hastaların bilgilerinin kaybolma ya da karışma olasılıkları en aza indirgenebilir.

Uygulama yönetiminde kolaylık

Tüm işlemleri tek noktadan yönetebildiğiniz için zamandan tasarruf etmiş olursunuz ve hasta bilgileri, randevu tarihleri, laboratuar sonuçları, muayene kayıtları gibi bilgileri tek noktadan yönetebilmek ve internet bulunan her noktadan bu bilgilere erişebilmek gibi faydaları sağlar.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER