E-Ticaret

Hazır E-Ticaret Programı

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

22 Şubat 2019 18:45:42
0Yorum
697Okunma

Hazır E-Ticaret Programı denilen aslında hazır e-ticaret yazılımlarıdır. Hazır e-ticaret programı aslında sizin açık kaynak kodları ile kendinizin ücretsiz ama oldukça çok zahmetle yapacağı bir işi nispeten oldukça az maliyetle hazır hali ile size sunulması hizmetidir.

Ücretsiz E-Ticaret aslında yukarıda bahsettiğimiz gibi değerlendirilebilir ama eğer ticaret ile uğraşıyorsanız düşündüğünüzün aksine maliyetli bir süreçtir. Bu işe yönlendireceğiniz bir personel, ayıracağınız zaman, profesyonellikten uzak görsellik ve benzeri birçok neden ile beklenmedik maliyetler ile karşılaşırsınız.

E-Ticaret Siteleri

E-Ticaret Siteleri nden en başarılı olanların birçoğu zaten perakende satış yapan firmaların hali hazırda hazır e-ticaret programı kullananlarından oluşuyor. Bu durum haliyle orta ve küçük ölçekli işletmelerin yani kobilerinde iştahını kabartıyor. Perakende sektörünün halen tam olarak aktif olmadığı bu alandaki boşluğu doğru strateji ve iyi bir sermaye ile değerlendirebilecek firmalar geleceğe dönük en büyük adımlarını atmış olurlar. Sektörünüzdeki başarılı e-ticaret sitesi örneklerinden hareket ederek kendi değerlerinizi içerisinden barındıran bir e-ticaret sitesi kurmak için kurumsal çalışan yazılım firmaları ile hareket ederek sitenizi kurabilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar bu noktada devreye girer. Aslında yazılım firması dediğimiz yerin bir iş koludur bu firmalar. Dışarıdan yazılım firması deyince ya çok teknik yada pahalı bir iş gibi gözükmektedir. E-ticaret sitesi yapan firmalarda özellikle dikkat etmeniz gereken husus destek ve eğitim ile ilgili ne özenle size yardımcı oluyorlar, eğer bu noktada eksik kalıyorlar ise şundan emin olun verdiğiniz paranın karşılığını alamayacaksınız. Desteği sorgulamanın en iyi yolu ise, refarans firmaları ile bilgi alışverişinde bulunmaktan geçer. Asında ikisi de gerekli olmasına rağmen ülkemiz şartlarında rekabetin devreye girmesi ile fiyatlar oldukça düşmüştür.

E-Ticaret Sitesi Fiyatları

E-Ticaret Sitesi Fiyatları eğer tamamen kendinize özel bir e-ticaret yazılımı yaptırmıyorsanız oldukça makul sayılır. Hazır e-ticaret programı ile ilgili beklentilerinizin ne olduğuna karar verdikten sonra bu hizmeti sizin düşüncenize en yakın şekilde ve maliyette yapan firmalar ile işlem yapmanızda fayda var. Çünkü adı üzerinde hazır e-ticaret programı üzerinde yapılabilecek değişiklikler belli bir sınır çerçevesinde olsa da bu değişikliklerde ki ufak ama göz alıcı detaylar sizin adınıza farklılık yaratır. Bu farklılık sizi pazardaki eşdeğer rakiplerinizden bir adım ön plana çıkarmada size yardımcı olur, unutmayın bir adımla aya çıkıldı.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Türk ticari tarihinin gelmiş geçmiş en büyük aktörlerinden olan Vehbi Koç bilgi, tecrübeye verdiği değer ve benzeri birçok meziyetinin dışında, stratejik bir kararla uluslararası firmaların iş ortaklığını yaptı. Bu şekilde kendi firmalarının üretim altyapısını kuvvetlendirdi ve dolayısı ile ülkemize oldukça fazla katkıları oldu. Bu başarılı çalışma modelinin örnekleri uluslar arası çapta halen sürdürülebilir durumda.

Vehbi Koç un dediği gibi ‘’Başarı başkalarının geçirdiği tecrübelerden yararlanmaktır.’’

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER