E-Ticaret

Hediyelik Eşya E-Ticaret Sitesi Nasıl Yapılır?

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

28 Ocak 2019 15:02:05
0Yorum
923Okunma

Hediyelik Eşya E-Ticaret Sitesi Nasıl Yapılır basit, genel olarak her kesime hitap ettiği için karlı olabilir ama ürün, zamanlama ve iyi hazırlık çok önemli.

Black Friday, 23 Kasım 2018 Dünyada ve Türkiye de E-Ticaret tarihine geçecek bir gündü. Tam bir alışveriş çılgınlığı yaşandı. Hepsiburada  5 bin iş ortağıyla birlikte 410 milyon TL lik satış, Trendyol 7,5 milyon ürün satışı gerçekleştirdi ayrıca 2 milyar sayfa görüntüleme, 100 milyon e-ticaret site ziyareti yaşadı.

Hediyelik Eşya E-Ticaret Sitesi Nasıl Yapılır düşünelim, sadece örnek vermek adına 14 Şubata sadece 18 gün kaldı. Profesyonel ve kurumsal bir e-ticaret yazılım firması en fazla bir hafta içerisinde tam taleplerinizi karşılayacak bir site kurulumu yapabilir. Ürünleriniz var ve ticaret ile zaten ilgileniyorsanız arka planda iyi bir site yönetimi yaparsanız ürün görselleri ve kapmayalar bazında ki bu desteği veren yazılım firmaları da var, bu ve benzeri özel günlerde ciddi atak yapabilirsiniz.

Hediyelik Eşya E-Ticaret Sitesi Nasıl Yapılır, dediğimizde bakın yukarıda iki milyar görüntülenme deniyor ki, bunun çok daha altında bir rakam bile sizin arama motoru algoritmasında en üste çıkmanızı bir günde sağlayabilir. Bu durum sizi bir anda marka yapabilir ki tekrarlamak gerekirse çok iyi hazırlık yapmanız gerekir. Çünkü aynı gün yaşanabilecek müşteri şikayetleri de sizin eğer bir marka değeri oluşturma çabanız varsa sizi e-ticaret te geriye atar. Aslında konu doğru kriz yönetimi yapmak. Her iş ve her sektörde geçerli olan e-ticaret içinde geçerli yoğun bir zaman aralığını yönetemiyorsanız bu sizin adınıza hem ticari hem de manen bir kayıp yaratır.

Hediyelik Eşya E-Ticaret Sitesi Nasıl Yapılır?

Hediyelik Eşya E-Ticaret Sitesi Nasıl Yapılır, örnek vermek gerekir ise e-ticaret yazılımını aldığınız yazılım firması, size tasarlanabilir ürün seçeneği sunabiliyor mu ? Sizin sevililer günü için tasarlanabilir bardak yada t-shirt yaptığınızı düşünelim. Bu çeşit ürünlerde üzerine isim yazma gibi seçenekler sunduğunuzda tüketici için oldukça cazip olması söz konusu. Basit  gibi gözükebilir ama başarı ufacık detaylarda gizli.

Hediyelik Eşya E-Ticaret Sitesi

Hediyelik Eşya E-Ticaret Sitesi Nasıl Yapılır, Satış Pazarlama diyince insanların aklına gelen belki televizyonda bal satan insanlar, yadırgamıyorum herkes hayatını bir şekilde kazanır ama satış bundan çok daha fazlasıdır. Herkese yaptırıldığı için kolay olduğu sanılıyor ama kesinlikle değil. Satış ve satışçıları yadırgamadan önce iyi düşünün, en basiti bir iş görüşmesine gittiğinizde unutmayın kendinizi pazarlarsınız.

Kazan Dairesi (Boiler Room) filminde Jim Young un dediği gibi ‘’Satılamayacak hiçbir şey yoktur. Telefonu her açtığında bir satış gerçekleşir. Ya sen müşteriye bir hisse satarsın ya da müşteri sana neden alamayacağı ile ilgili bir bahane satar. İki türlü de satış gerçekleşir. Önemli olan, kapanışı kimin yapacağıdır; sen mi, yoksa o mu? Şimdi, acımasız ol.’’

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER