E-Ticaret

İlan Sitesi Kurmak

23 Kasım 2015 11:07:39
0Yorum
9549Okunma

Teknoloji yaşamın her alanına hızlıca yerleşmiştir. Önceden bir ürün veya hizmet satmak, almak için gazetelere ilan verilmekteydi, bugün ise bu işlemler artık internet ilan siteleri ile gerçekleşmektedir.

Bir ilan sitesi kurmak için öncelikle iyi bir eticaret yazılımı altyapısına ihtiyaç duymaktasınız ve ilan sitesi yapmak için projenizi hazırlayarak konseptinizi oluşturmalısınız.

İlan sitesi açmak isteyen internet girişimcileri c2c eticaret modeli kullanmalıdırlar. İlan sitesi tüketici ve alıcı tarafından kolayca ilan birakilabilir özellikte olmalıdır. İlan siteleri aradığınız bir ürün veya hizmeti kolayca bulmanızı sağlayan büyük bir pazeryeridir. İlan sitesi açmak isteyen sizlerse bu pazaryerinin sahibi olursunuz.
 

İlan sitelerinden nasıl para kazanılır?

İlan sitesi kurmak isteyen girişimcinin belirleyeceği standartlarla ilan sitesinden gelir elde edilir. En çok kullanılan gelir modelleri şunlardır.

  • Online mağaza açmak isteyenlerden ücret talep ederek,
  • İlan vermek isteyenlerden ücret talep ederek,
  • İlanları öne getirerek (Doping) ücret talep ederek,
  • İlan sitesine Reklam alarak,
  • İlan sitesinden satılan ürün ve hizmetten komisyon alarak,

Girişimcinin belirleyeceği standartlarla ilan sitesinden gelir elde edilebilmektedir. Ülkemizde bir çok ilan sitesi bulunmaktadır, bunlardan en iyisi sahibinden.com sitesidir. Sizde bir ilan sitesi kurmak istiyorsanız c2c eticaret modeli ile ilan sitesi kurabilirsiniz.

İlan sitesi yapmak için KMK Bilgi Teknolojileri C2C Eticaret Paketlerini inceleyebilir, KMK’nın ücretsiz e-ticaret danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. İlan sitesi açmak isteyen girişimciler öncelikle ilan sitesi ile ilgili projelerini iyi bir şekilde yapılandırmalıdırlar, KMK e-Ticaret danışmanlık desteği size bu alanda ücretsiz destek olmaktadır.

İlan sitesi açmak için en iyi eticaret paketleri şimdi inceleyiniz..

DİĞER İÇERİKLER