E-Ticaret

İnstagramda En Çok Satılan Ürünler Listesi

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

21 Ağustos 2019 13:02:11
0Yorum
5207Okunma

İnstagramda En Çok Satılan Ürünler Listesi üzerine yazmak aslında oldukça kolay çünkü çok yeni gelişen bir alan. İnstagramda en çok satılan ürünler listesi kısaca, Elbise, Takı & Aksesuar, Ayakkabı, Cep Telefonu Kapağı, T-shirt gibi yani çok pahalı olmayan ve özelliklerinden çok görsellerin ön plana çıktığı ürünler. E-ticaretin alt kolu olarak hızla gelişen alan.

İnstagramda Ne Satsam üzerine düşünüyorsanız öncelikle instagramın ana amacı ve hedef kitlesinden kopmamanız lazım. İnstagram, ücretsiz bir şekilde üyelik oluşturma ayrıca fotoğraf ve video paylaşma için kurulmuş bir sosyal ağ platformudur. Genelde genç yaş gruplarına hitap eder. Bu neden ile ürün seçiminizi trend olmuş ürünler üzerine yapabilirsiniz. Mesela instagramda en çok satılan ürünler listesi içerisinde en çok dikkatimi çeken durum özellikle cinsiyet açısından daha çok kadınlara hitap eden ürünler olmasıdır ki bununda kanımca ana nedeni kadınların görsellere olan düşkünlüğüdür. Her zaman söylediğim gibi kadınların güzelliğe olan düşkünlükleri dünyada ticaretin bitemeyeceğinin kanıtı gibidir. Her aklıma geldiğinde biraz canımı sıkan biraz da beni tebessüm ettiren bir durum var. Hiç düşündünüz mü erkeklere neden güzel denmez yakışıklı denir, çünkü yanındaki güzel kadına yakışan anlamında söylenir. Bizi bile yanına yakışan bir materyal olarak gören bir hedef kitleye ulaşmak için göstereceğiniz çaba çok yorucu değil. Yakışan bir şey bulun ya da yakışacağına inandırın yeter.

İnstagram En Karlı Satılan Ürünler

İnstagram En Karlı Satılan Ürünler ise aslında ticaretin temel kuramına dayanır, üretirken ya da alırken kazanmak. Bir ürünü ne kadar az maliyet ile temin ederseniz o oranda kâr marjınız yüksek olur. Ama unutulmamalı ki bir ürüne piyasa şartları içerisinde fiyat belirlemek çok ciddi bir yetkinlik gerektirir. Yanlış fiyat ile pazara soktuğunuz ürüne ne kadar kampanya ve fiyat indirimi uygularsanız uygulayın tüketici algısında rahatsız edici bir durumdur.

İnternetten En Çok Ne Alınıyor

İnternetten En Çok Ne Alınıyor aşağıda satış rakamlarının dağılıma göre sıralanmıştır. Bu listede eğitim ve alım gücünü gösteren bir ürün grubu söz konusudur. Enteresandır inceleyin instagramda en çok satılan ürünler listesi dışında kişiler yüksek maliyetli ürün satın alımlarında psikolojik olarak halen pc üzerinden e-ticaret kullanmaktadır.

  • Kadın Giyim
  • Kitaplar
  • Bilgisayar Donanımı
  • Bilgisayar Yazılımı
  • Giyim
  • Oyuncaklar/Bilgisayar oyunları
  • DVD filmler
  • Sağlık ve güzellik ürünleri
  • Tüketici Elektroniği
  • Şarkı

İnternetten En Çok Satılan Ürünler ise yukarıdaki liste ile haliyle paralellik göstermekte. Yani aslında e-ticarette satılacak ürün seçimi yapmak adına instagramda en çok satılan ürünler listesi incelemesi yetmez, birden fazla değişkeni incelemeniz gerekir.

Sosyal Medya E-ticaret İlişkisi

Sosyal Medya E-ticaret İlişkisi şu aşamada normal bir gidiş hat gösterse de belki de ilerleyen zamanda e-ticaretin everileceği alan sosyal medya olarak görülebilir. Ama geçmişte de üzerinde durduğum gibi konu biraz tartışmalı. Çünkü e-ticaret genelde gerçek kimliklerin kullanıldığı legal bir alan iken, sosyal medya sahte kimlik ve güvensizliğin hüküm sürdüğü bir alan olarak devam etmekte.

Aslında pazarlamanın büyük bölümü psikoloji ve sosyoloji tabanlı yaklaşım gerektirir. Daha önce de belirttiğim gibi Walkman efekt dediğimiz insanın iç dünyasına kapanıp asosyalleşerek problemlerini çözmeye çalıştığı alanda e-ticaret başarı sağladı. Çünkü karşınızda tarihten beri var olan en büyük düşmanınız olan bir başka size zarar verebilecek insan değil, internet ekranı bulunmakta.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Kredi kartlarının ilki bugün de kullanımda olan “Diners Club” kartıdır. Baktığınızda başlangıçta bazı marketlerde kullanıma açık olan bu yemek kartının biraz gelişmiş modeli zamanla kredi kartına dönmüştür.

ABD’de 1940’ların sonunda birkaç Amerikan Bankası kredi kartı sisteminin ilk uygulamalarını başlattılar. Bu organizasyonlar içinde en başarılılarından birisi daha sonra VISA adını alan Bank of Amerika’nın çıkardığı Amerikacard’dır. Aynı banka 1966 yılında Blue, White ve Gold Americard’ların lisansını diğer bankalara da vermiştir. Aynı dönemde Fransa ‘da “Carte Blanche” uluslararası bir kart niteliğinde çıkarılmış ve kullanımı özellikle Avrupa’da yaygınlaşmıştır.

Küba Füze Krizi, ABD’nin Türkiye ve İtalya’ya, SSCB’nin de Küba’ya nükleer başlıklı füze yerleştirmesi ile başlayan, Ekim 1962’de dönemin iki süper gücünü karşı karşıya getiren ve dünyayı nükleer savaş tehdidi altında bırakan bunalımdır. 1962 Küba Füze Krizi, Amerika Birleşik Devletleri ve Sovyetler Birliği arasında, Küba'da Amerikan Sovyet balistik füze konuşmasının keşfi ile başlatılan 13 günlük bir çatışma oldu. Amerikan halkı belki de Hiroşima ve Nagazaki ye verdikleri acının doğa döngüsü olacağını düşünerek ilk defa bu derece şiddetli bir korku yaşadı.

İşte konumuz burada başlıyor. 1940 ile 1960 arasında çok da fazla rağbet görmeyen bu kartlar ne zaman satış patlaması yaşıyor. ABD tarihinde 1962 Küba Füze Krizine kadar sadece iç savaşta ciddi bir kitlesel ölüm tehditti yaşamıştır. 1962 Küba Füze Krizi sonradan da gelişen hatta ABD hükümetleri tarafından bilinçli tetiklenen birçok etkisinin yanı sıra büyük bir etkisi de harcama alışkanlıklarınadır. Kredi kartının yükseliş tarihini incelerseniz ABD insanının yarın olmayacak korkusu kaynaklı bir yakarışıdır. Bunu fark eden ABD ve finans güçleri tüketimi korku yolu ile tetiklemeyi günümüzde bile halen enstrüman haline getirmiştir.

İnstagramda en çok satılan ürünler listesi üzerine çalışıyorsanız yüzeysel yaklaşmayın, derinlikli düşünün, çoğu zaman ürün değil, sunum satışı sağlar.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER