E-Ticaret

İnstagramda Satış Yapmak İsteyenlere Öneriler

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

23 Ağustos 2019 15:08:49
0Yorum
325Okunma

İnstagramda Satış Yapmak İsteyenlere Öneriler de bulunmak için öncelikle İnstashop nedir düşünelim. İnstagram ücretsiz bir şekilde üyelik oluşturup fotoğraf ve video paylaşabileceğiniz sosyal medya platformu. Popülerliği sebebi ile satış amaçlıda kullanılabilen hatta İnstagramda satış yapmak isteyenlere öneriler noktasına kadar ilerlemiş bir platform.

İnstagramda Satış Yapmak İstiyorum iradesini ortaya koyuyorsanız öncelikle ürün seçimini ve görsel çalışmanızı oldukça profesyonel yapmanız gerekmekte. Genelde İnstagramda kadınlara yönelik giyim ürünleri ya da aksesuarlar çok satılmakta. Bu tarz ürünlerin kargolanma süreci de sıkıntılı olmadığı için ürün tercihi olarak doğru olabilir. Konu görsel çalışmasına gelince inanın telefonlardaki fotoğraf teknolojisi çok geliştiği için iddialı konuşmak istemem ama profesyonel bir fotoğraf ajansı desteği almak etkili olabilir. Çünkü İnstagramda satış yapmak isteyenlere öneriler de bulunulacaksa en önemlisi görsellerdir. Tamamen görsellerin ön plana çıktığı bir alan olan İnstagramda çok ufak bir fark yaratarak rakiplerinizin önüne geçmeniz mümkün. Şu bir gerçek son dönemde öyle çarpıcı amatör fotoğraf çekimleri ile ön plana çıkan etiketler gördüm ki işin aslı bu iş tek başınıza bile oldukça az maliyetler ile yürütülebilecek bir iş kolu olarak gözüküyor.

Tekrarlamak sıkıcı olabilir ama e-ticaretten farklı olarak İnstaShop sosyal medyanın bir alanı olduğu için çok fazla sahte hesap söz konusu ki bu nedenle e-ticaret ayrıca siteler üzerinden daha güvenilir bir alışveriş alanı olarak devam etmekte.

İnstagramda Satış Fikirleri

İnstagramda Satış Fikirleri üzerine düşündüğümde en aklıma yatkın olan el yapımı deri cüzdan ve benzer ürünlerin ya da cep telefonu kapakları gibi ürünlerin dijital baskı ile kişiye özel hazırlanması ile satış yapılan başarılı çalışmalar gelmekte. Bakın bu alan aslında tamamen sizin hayal gücünüz ile sınırlı. Ürün konusunda yaratıcı olunabilir ya da herkesin gözü önündeki bir şeye farklı bakış açısı getirilebilir.

İnstagram Satış Yapmak Vergi

İnstagram Satış Yapmak Vergi ye tabidir. Ancak ikinci el ürününüzü kurumsal değil bireysel anlamda sunuyorsanız vergiye tabi değilsiniz. Profesyonel anlamda İnstagramda satış yapmak isteyenlere öneriler de bulunulacaksa en önemlisi pek tabii ki vergiye tabi faturalı satış yapmanız gerekliliktir.

İnstagramda Satış Yapmak Kargo ise aslında en büyük masraf kaleminiz olacaktır. Size yakın ve fiyatlarında esneklik gösterebilen bir kargo firması ile çalışmanız her anlamda işinizi olumlu etkiler. En son yapılan istatistiklerde e-ticaret de tüketici satın al tuşuna bastıktan sonra 24 saat içerisinde kargonun kendisine ulaşmasını beklemekte ki bu hızı yakaladığınız takdirde müşteri portföyünüzü kısa sürede geliştirmeniz mümkün.

E-Ticaret İnstagram İlişkisi

E-Ticaret İnstagram İlişkisi son dönem hızla gelişen bir alan olmakla beraber ödeme işlemleri ile ilgili güven unsurunun tam tesis edilememesi kaynaklı klasik e-ticaret kadar ön planda değil. Aslında aynı sanal banka güvenlik sistemleri ile korunmasına rağmen temelde bir sosyal medya hesabı üzerinden banka bilgilerinin paylaşımı çoğu kişiyi rahatsız etmekte. İlerleyen süreçte eğer ticaretin temeli olan güven unsuru tam inşa edilebilir ise o noktada sosyal medya e-ticaretin en sağlıklı platformu olur.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

İnternet Mahir, 2000 li yılların başında meşhur olan İnternet Mahir asıl adı ile Mahir Çağrı, “I kiss you all” sloganı ile tanınmış ve yaptığı basit kişisel web sitesi ile ödül almış kişidir. Sonrasında Facebook tanıtımlarında bile yer alan İnternet Mahir, “Bu adam kızlarla internet üzerinden tanışabiliyor ise sizde yapabilirsiniz.” alt mesajını barındıran bir kampanya ile parlatılmıştı. Şu an muhtemelen hatırlayan kişi sayısı çok az. Bu nedenledir ki sosyal medya tanıtım anlamında kullanılabilse de oldukça yanıltıcı bir alan olabiliyor ve e-ticaret anlamında güven unsurunu tam karşılayamayabiliyor.

Kanımca İnstagramda satış yapmak isteyenlere öneriler in en başında güven yaratma gelir.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER