E-Ticaret

İnternet Alışveriş Sitesi Kurmak

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

30 Kasım 2019 12:25:02
0Yorum
172Okunma

İnternet Alışveriş Sitesi Kurmak profesyonel bir iştir. Bu nedenle açık kaynak yazılımlardan güvenilir olmayan altyapılarla yapılacak bir web sitesinin geliştirilmiş halinden ise kurumsal bir yazılım firmasın üzerinden İnternet Alışveriş Sitesi Kurmak en sağlıklısıdır.

E-Ticaret Nedir sorusunun yanıtı ticaretin günümüz koşullarında internet ağı aracılığı ile elektronik ortam üzerinden gerçekleştirilmesi işidir. İnternet Alışveriş Sitesi Kurmak için doğan büyük talebin nedeni ise ticaretin bu yönde büyüme eğiliminin yüksek olmasıdır. Ancak bu talebin farkında olan sözde uyanık freelance webmasterların açık kaynak üzerinden güvenliksiz, faturasız ve açık konuşmak gerekirse yüzeysel çalışmaları ile e-ticaret de başarı beklemek oldukça yanlış olur.

E-Ticaret Sitesi Kurmak

E-Ticaret Sitesi Kurmak ücretsiz bir şekilde sürükle bırak teknolojisinin gelişmesi kaynaklı tarafınızdan yapılabilir ancak çıplak gözle bile fark edilebilecek derecede basit bir çalışma olur ki e-ticaret tüketicisi bu tip çalışmalara itibar etmemektedir.

E-Ticaret Yazılımı

E-Ticaret Yazılımı seçerken ihtiyaçlarınızın ne olduğunu iyi belirleyip buna istinaden bir sorgulama yapmak en sağlıklısı olacaktır. İnternet Alışveriş Sitesi Kurmak için yapacağınız en sağlıklı yöntem hazır paket e-ticaret sitesi kurulumudur. Maliyeti özel yazılıma oran ile oldukça düşük ve sürdürülebilirliği bir o kadar yüksektir.

E-Ticaret Yazılımı Yapan Firmalar son dönem talebin yoğunluğuna istinaden oldukça fazlalaşsa da konu ile ilgili kurumsal bir hizmet bulmak bir o kadar zor. Kurumsallık konusu maalesef Türk ticaret yapısında birkaç büyük işletme haricinde tam kavranamamaktadır. Bu konunun ana nedeni ise Türkiye’de ticaret ile ilgili uğraşanların büyük bölümü 600 sene tebaa olarak yaşamış ve genetik olarak bunun etkilerini üzerlerinde taşımakta olan insanlardır. 1923 ile doğan özgürlük ikliminin hazmedilmesi daha tam gerçekleşmediği için her büyüyen firma bu aşağılık kompleksinin içerisinde kendini farklı bir noktaya sürüklüyor.

E-Ticaret Sitesi Örnekleri

E-Ticaret Sitesi Örnekleri ile ilgili tasarımsal ve yazılımsal olarak tamamen birbirinden farklı birkaç çalışmayı aşağıda inceleyebilirsiniz.

  • www.moderntarih.com
  • www.zeqmoda.com
  • www.adiyorem.com.tr
  • www.motoryat.com
  • www.mobilyabulsam.com
  • www.sekerogluonline.com.tr
  • www.qazzaq.com.tr
  • www.alaskakurkevi.com
  • www.biokent.com
  • www.freevisiontr.com

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

 

Nasreddin Hoca, kısa bir süre önce hakimliğe atanmıştı. Ona ilk dava sunulmuştu ve davacı öyle inandırıcı deliller göstermişti ki, Nasreddin Hoca, “Haklısın”, demiş.

Mahkeme kâtibi onu, davalıyı dinlemeden önce karar vermemesi için uyarmıştı.

Davalının güzel konuşması onu öyle etkilemişti ki, adam konuşmasını bitirir bitirmez, “Haklısın”, demiş.

Mahkeme kâtibi bu yargılama şekline asla razı olmamış ve “Hocam, her ikisi de haklı olamaz ki” demiş, Hocada, “Sen de haklısın” demiş.

TÜİK'in şişirilmiş yorumlarına yol açan büyüme rakamları ve cari açık kıyaslaması da böyle anlaşılabilir. Açıklanan büyüme ve ödemeler dengesi verileri de bende aynı etkiyi yarattı. Nasrettin Hoca’nın dediği gibi herhalde herkes haklı.

İnternet Alışveriş Sitesi Kurmak için birçok neden sayılabilir ancak en önemli nokta ülkemizde bu sektörün büyüme oranlarının halen %40’larda ilerlemesi kaynaklıdır.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER