Web Tasarım

İnternet Sitesi Hazırlama Hakkında Merak Edilenler

16 Ocak 2019 17:56:36
0Yorum
488Okunma

Eğer doğru yollar izlenirse sahip olacağınız web siteniz en iyi pazarlama aracınız olabilir. İnternet sitenizi hazırlarken günümüzün teknolojisine uygun olacak şekilde hazırlamaya dikkat etmelisiniz. Bir internet sitenizin olması çok daha geniş kitlelere kendinizi tanıtabilmenizi ve markanızı onlara ulaştırabilmenizi sağlıyor.

İnternet sitesi hazırlatmak için kurumsal bir firmayla çalışmanız önerilir. Barındırma alanı ve alan adı gibi senelik olarak yenilenmesi gereken hizmetlerin kontrolü daha iyi bir şekilde gerçekleştirilir aynı zamanda sizin ve kullanıcılarınızın bilgileri güvende olur. İnternet sitesi kurmak hakkında en sık sorulan soruları ve cevaplarını içeriğimizin devamında görebilirsiniz.

İnternet sitesi nasıl açılır?

İnternet sitesi açmayı düşünüyorsanız ve herhangi bir kodlama bilginiz yoksa birlikte çalışabileceğiniz güvenilir bir firma ile anlaşmalısınız. Bu tarz firmalar genel tasarımı sizin istekleriniz doğrultusunda hazırladıktan sonra içerik yönetimini kendiniz yapabilmeniz için size bir yönetim paneli sunarlar. Siz de bu panelden size verilen bilgilerle giriş yaptıktan sonra içeriklerinizi kendiniz düzenleyebilirsiniz. Bu içerikler sayfa, haber, foto galeri, video galeri gibi içerikler olabilir. İnternet sitenizi açmak için alan adı ve hosting hizmetine ihtiyacınız olacaktır. Hazır web tasarım paketlerini kullanıyorsanız hosting hizmeti genellikle, çalıştığınız firma tarafından sağlanır. Alan adınızı kendiniz internet üzerinden tescil edebilir ya da yine çalıştığınız firmadan bu desteği alabilirsiniz.

İnternet sitesi kurma maliyeti

İnternet sitesi kurma maliyeti satın aldığınız yazılım veya tasarım paketine göre değişebilir. Genel olarak 1000 TL - 5000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyat istediğiniz tasarıma ve istediğiniz özelliklere göre değişebilir. Bunun dışında yukarıda da bahsettiğimiz gibi senelik olarak hosting ve alan adı yenileme işlemleri yapılmalıdır. Bu tutar ise çok yüksek rakamlar şeklinde olmamaktadır. Çok uygun fiyatlara da internet sitesi yapan kişiler bulunmaktadır. Ancak bu çok güvenli bir yol değildir. Düzenli olarak yedeklerin alınması ve mail hizmetinizi kullanırken yaşanılan problemler gibi işlemlerde sorun yaşama olasılığınız çok yüksektir.

İnternet sitesi kurmanın avantajları nelerdir?

Markanızın kurumsal kimliğine ve sitenizi ziyaret edecek olan hedef kitlenize uygun olarak hazırlattığınız bir web sitesi, markanıza ve size sayısız avantajlar sağlar.

Profesyonel olarak hazırlanmış bir web sitesinin en büyük avantajı bir reklam aracı olarak kullanılabilmesidir. Web siteniz ile çok sayıda kişiye ulaşabilir ve potansiyel müşterilerinizi hızlı bir şekilde artırabilirsiniz.

Eğer kurumsal bir web sitesine sahipseniz firmanız hakkında dünyanın dört bir yanındaki insanlar sizin hakkınızda bir fikir sahibi olabilir. Böylece işlerinizde bir artış gözlemlenir. Eğer bir e-ticaret sitesi kurmayı düşünüyorsanız ürünlerinizi online olarak satabilirsiniz.

İnternet sitesine sahip olma ayrıca yasal bir sorumluluktur. Vergi yükümlüsü olan her şirketin bir web sitesi bulunmak zorundadır.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER