E-Ticaret

İnternet üzerinde dükkan açmak

11 Temmuz 2016 14:40:28
0Yorum
5377Okunma

Doğrudan satış yaptığın bir dükkanın var ve işlerini büyütmek istiyorsun, yapman gereken tek şey internet üzerinde bir dükkan açmak. İnternet üzerinde bir dükkan açarak kolayca işlerini büyütebilir daha fazla pazara ürün satabilirsin.

e-ticaret sitesi açarak kendine internet üzerinden dükkan açabilir veya e-pazaryerlerinde dükkan açarak internete girebilirsin. Böylelikle satışlarını ve gelirini artırabilirsin.  

İnternet üzerinde dükkan açmak istiyorsun fakat doğrudan satış yaptığın dükkânın yok. Bu e-ticaret siteni kurmanı engelleyen durum değildir. Satmak istediğin ürünlerini internet üzerinde rahatlıkla satabilirsin. Günümüzde elektronik ticaret çok büyük öneme sahip.  İnsanlar artık neredeyse her ihtiyacını sanal dükkânlardan karşılıyor. Bu yöntemi tercih etmelerinin sebebi kolaylık sağlaması, zaman tasarrufu, ürün çeşitliliği, indirimlerden yararlanma ve fiyat çeşitliliği oluyor. Müşteriler bu yolu tercih ettikleri için üreticiler veya satıcılar “sanal dükkan” açmaya yönelmişlerdir. E-ticaret oldukça karlıdır yüksek kazanç sağlıyor.

İnternet üzerinde dükkan açmak fikri sana cazip geldiyse ve sanal dükkan açmaya karar verdiysen dikkat etmen gereken bazı noktalar var. Öncelikle internette dükkanın reklamını iyi yapman gerekiyor. Çevrendekileri internetteki dükkanına yönlendirmen, sosyal medya hesaplarında dükkanın adresini (Domain) paylaşman, ziyaretçisi çok olan sitelere reklam vermen, Facebook vb. sosyal mecralara reklam vermen, bütçen varsa televizyon ve gazete reklamları yapman dükkanın tanıtımını yapabileceğin bazı yollardır. Bunun dışında afiş, broşür, promosyon ürünleri de bazı reklam yapma yollarıdır. Açılışa özel kampanyalar, indirimler düzenle. Hediye çekleri dağıt. Böylelikle insanlar hediye çekini kullanabilmek için alışveriş yapacaktır. Müşterilerine taksit seçenekleri sun.

Diğer nokta ise dükkanın tasarımıdır. Bunu normal hayattaki mağaza vitrinleri gibi düşünebilirsin. Dükkan tasarımı çok önemlidir müşteriler dükkana girdiklerinde kaybolmadan aradıklarını kolayca bulup satın almalıdırlar. Bunun yanında sitenizin kullanımı müşteriler için kolay olmalıdır. Aradıkları ve ihtiyacı olan ürünleri kolaylıkla bulabilmelidirler. Hiç kimse karışık kullanımlı dükkandan alışveriş yapmak istemez. Eğer aradıklarını kolayca bulurlarsa memnun kalırlar.

Her şeyden önemlisi dükkan güvenli altyapıya sahip olmalıdır. Müşterilerin kişisel bilgileri ve diğer bilgileri çok güvenli ortamda saklanmalıdır. Güvenilirliği sağlarsan sadece tanıtım yapma ve müşterileri dükkana çekmek kalır. Bu yolda sabırlı, azimli olman ve güçlü altyapı sağlayıcı ile çalışman yeterlidir.

 

KMK internet te Dükkan Açmanı Kolayca Sağlar

KMK’nın hazırlamış olduğu e-ticaret yazılımları ile kolayca kendine ait dükkan açabilir veya KMK c2c e-ticaret yazılımları ile oluşturulmuş yüzlerce e-pazaryerinde dükkan açarak ürün satabilirsin tercih senin. Her ikisi de internette dükkan açman ve internette satış yapman için düşünülebilir.

 

Benim hiç teknik bilgim yok yapabilir miyim? İnternetten Satış Yapabilirmiyim?

Elbette yapabilirsin, gözümüzde çok büyütmeyelim internette dükkan açmak ve internetten satış yapmak çokta zor olan bir dürüm değil. Bugün dünya genelinde ticaretle uğraşan büyük çoğunluk internetten dükkan aracılığı ile satış yapmaktadır ve onlarında büyük çoğunluğunun çok fazla teknik bilgisi bulunmamaktadır. E-Ticaret yazılım altyapısı sağlayan KMK Bilgi Teknolojileri bu konuda sana sınırsız ve ücretsiz destek sağlamaktadır.

 

Kendine bir e-ticaret sitesi kurarak dükkan aç

e-Pazaryerlerini incele işine uygun olan pazaryerlerinde dükkan aç

 

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER