E-Ticaret

İnternette En Çok Satılan Ürünler Listesi

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

20 Ağustos 2019 14:51:51
0Yorum
4346Okunma

İnternette En Çok Satılan Ürünler Listesi dikkatli incelendiğinde e-ticaret kullanıcı profiline uygun ürünler yer almakta. İnternette en çok satılan ürünler listesi nin diğer bir çarpıcı yanı ise kargoya uygun ürün seçimi tercihini ortaya koymasıdır.

 • %26 Yazılım, Kitap, Müzik, Çiçek
 • %16 Bilgisayar Donanım, Tüketici Elektroniği, Ofis Malzemeleri
 • %13 Giyim, Ayakkabı, Takı, Linens / Ev Dekorasyonu
 • %8 Sağlık, Güzellik, Gıda ve İçecek
 • %7 Oyuncaklar, Video Oyunları, Spor Malzemeleri
 • %3 Küçük Ev Aletleri, Mobilya, El Aletleri, Bahçe Ekipmanları

E-ticaret Satılacak Ürün Seçimi üzerine bir çalışma yürütüyorsanız bu noktada yukarıdaki örnekler oldukça açıklayıcı olabilir. İnternette en çok satılan ürünler listesi nde bir diğer dikkat çeken yan ise günlük tüketim malzemelerinin zamanla üst sıralara çıkması. Örneğin, yemeksepeti.com ya da çiçeksepeti.com gibi firmaların dünya genelinde artışı sonucu başarılı olunmuştur. Gelinen noktada eğer iç pazara çalışılıyor ise günlük ve hızlı tüketim malzemeleri üzerine bir e-ticaret çalışması oldukça mantıklı bir seçim olabilir.

Unutulmamalı bu çeşit firmalara rakip olmak istiyorsanız iyi bir reklam bütçesi ve finansman bulmanız gerekir.

İnternetten En Çok Ne Alınıyor

İnternetten En Çok Ne Alınıyor incelemeleri yapıyorsanız aslında konu ile ilgili kendi kapasite ölçümünüz üzerinden hareket etmeniz en sağlıklısı. En basitinden açıklamak gerekir ise sizin bu işe ayıracağınız sermaye mücevher sektörüne girmeye başlangıçta bile çok az yetecek bir sermaye ise girmeyin. Bildiğiniz tanıdığınız ve alım gücünüzün yettiği ürün gamlarına odaklanın. İnternette en çok satılan ürünler listesi nden size ve işinize uygun gördüğünüz kısmını kendinize uyarlayın.

Dünyada En Çok Satılan Ürünler

Dünyada En Çok Satılan Ürünler aşağıda perakende satış rakamlarına göre sıralanmıştır. Burada dikkat edilmesi gereken konu e-ticaret den farklı olarak perakende satışta farklı dinamiklerin devreye girmesi ile ürün gamının tamamen değişmesi. Ama dikkat çekici olarak Elektronik, Bilgisayar ve Telefon gibi ürün başlıklarının her iki alanda da yer alması.

 1. Otomobil
 2. Rafine Petrol
 3. Elektronik Devre
 4. Oto Parça
 5. Bilgisayar
 6. İlaç
 7. Altın
 8. Ham Petrol
 9. Telefon
 10. Yayın Ekipmanı

Türkiye’de İnternette En Çok Satılan Ürünler aşağıda satış rakamlarının dağılıma göre sıralanmıştır.

 1. Telefon Aksesuarları
 2. Kişisel Bakım Ürünleri
 3. Evcil Hayvan Ürünleri
 4. Spor Ürünleri
 5. Sağlık Ürünleri
 6. Erkek ve Kadın Giyim
 7. Bebek Ürünleri
 8. Teknolojik Ürünler

E-ticaret Kargo İlişkisi

E-ticaret Kargo İlişkisi ticari anlamda oldukça etkilidir. E-ticaret pazarı yıllık anlamda Türkiye’de %40 a yakın büyümekte ve kargo e-ticaretin en sık kullandığı yan sektör. Buda kazancının %35 ni e-ticaret den sağlayan kargo firmalarının e-ticaret alanına daha iyi bir hizmet vermesine sebep olmakta. E-ihracatın yaygınlaşmasıyla beraber yurtdışı kargo fiyatlarının da yurtiçi kargo fiyatlarına rekabet kaynaklı yaklaşması mümkün olabilir.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Son 100 yıllık dönemde sanayileşmenin etkileri ile şehirleşmenin yaygınlaşması sonucu insanlarda çok çeşitli hastalıklar türedi ve insanlar kendilerine çıkış yolu arıyor. Günümüzde teknolojinin geldiği noktada artık insanın ilerleyen süreçte devreden çıktığı iş alanları sebebi ile şehirleşmenin bitmesi sonucu daha fazla bir doğaya dönüş gözlemlenebilir. Hollywood efekt sonucu sakin bir doğa yaşamı özlemi ile insanlar farklı maceralara atılabilmekte olsa da doğanın ve küçük yer yaşamının zorlukları unutulmamalı, özellikle de Anadolu da.

Bu konuda bir şaheser olduğunu düşündüğüm Susuz Yaz filmi özellikle köy yaşamı hakkında oldukça çarpıcı bir edebiyat uyarlamasıdır. Ege'nin kurak topraklarındaki köylerden biri. Su sıkıntısı çeken köy halkı, yaşayabilmek için suya, su içinse su kaynaklarını arazisinde bulunduran Osman ve Hasan isimli kardeşlere muhtaçtırlar. Ağabey Hasan her zaman açgözlü ve hırslı olan taraf olmuştur. Köylülerin yakarışlarına rağmen bir damla bile su vermeyi kabul etmez. Haliyle işler fazlasıyla değişir. İyi yürekli Osman ise ağabeyinin zıttı tır. Bu genç adam ağabeyinin hırsı ve hataları nedeniyle hapishaneye dahi düşecek, aile yapısı yerle bir olacaktır.

Susuz Yaz’ın unutulmaz repliği, “Allahın suyunu kuldan paraylan mı satin alcez!”

İnternette en çok satılan ürünler listesi üzerine düşünürken hatırladım Susuz Yazı, bundan 30 yıl önce suya para vereceğiniz hiç aklınıza gelir miydi? Neyin, ne şartlarda ve nasıl satılabileceğini ön görmek mümkün değildir.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER