İnternet

İnternette Satış Sitesi Kurmak

16 Nisan 2015 14:32:23
0Yorum
3827Okunma

İnternette satış sitesi kurmak artık eskisi kadar zor bir işlem değil. Hazır e-ticaret paketleri sayesinde online satış siteniz hızlı bir şekilde hazırlanıp size teslim ediliyor. Bugünkü içeriğimizde internette satış sitesi kurmak ile ilgili bilgiler vereceğiz.

İnternet üzerinde online mağaza açmak firmalar ve ürün satışı yapmak isteyen kişiler için oldukça karlı bir iştir. E-ticaret sitesi sahibi olmak size ciddi getiriler sağlar ve maliyetlerinizi büyük ölçüde azaltır.

İnternette satış sitesi kurmanın bazı faydalarından bahsedecek olursak, günümüzde 7’den 70’e herkesin kullandığı internet üzerinde 7/24 açık bir şubeniz olur ve dünyanın her yerinden insanların alışveriş yapabileceği bir platform kurmuş olursunuz. Aynı zamanda normal bir mağazaya verdiğiniz ücretlerin hiçbirini sanal mağazanıza vermezsiniz. Örnek verecek olursak personel masraflarından kurtulmuş olursunuz. Bunun dışında gerçek bir mağazaya kira, elektrik vb. ödemeler yapmak zorunda kalırsınız. Sanal mağazanızda senelik bir hosting ücreti ödeyerek tüm masraflardan kurtulmuş olursunuz. Hosting ücretini sanal mağazanızın kirası gibi düşünebilirsiniz. Hosting daha öncede bahsettiğimiz gibi barındırma hizmetidir. Yani sanal mağazanıza herkesin alan adınızı yazarak internet bağlantısı olan tüm cihazlardan ulaşabilmelerini ve alışveriş yapabilmelerini sağlar.

Hosting ücreti dışında alan adınızı belirli aralıklarla uzatmanız gerekir. Bunlar dışında hiçbir masrafınız olmadan satış yapabilirsiniz. İnternet üzerinde mağazanızı açtıktan sonra milyonlarca e-ticaret sitesi içerisinde kaybolmamak için planlamanızı iyi yapmalısınız. Hedef kitlenizi belirlemeli ve onlara yönelik dikkat çekici reklamlarla e-ticaret sitenizi tanıtmalısınız. Başlangıçta indirimler ve hediye kuponları dağıtmanız online mağazanızın satışlarını arttıracaktır. Bu taktiği en büyük markalardan en küçük markalara kadar birçok firma uygulamaktadır. İnsanlar indirim kuponlarını kullanabilmek için e-ticaret sitelerinden alışveriş yapmayı tercih ediyorlar. Eğer iyi bir sosyal medya çalışması yaparak yeterli tanıtımı yaparsanız ve ürünleriniz gerçekten insanların almak isteyeceği kadar iyiyse e-ticaret sitenizin büyümemesi için önünüzde hiçbir engel kalmayacaktır.

E-ticaret siteleri hakkında tavsiye ve ipuçları için e-ticaret kategorisindeki içeriklerimize bakarak bu konuda yeni bilgiler edinebilir ve var olan bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz. İçeriklerimizden yararlanarak e-ticaret siteniz için gerekli çalışmaları yapmaya başlayabilirsiniz.

Bu içerik 18.09.2017 tarihinde güncellenmiştir.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER