E-Ticaret

İnternette Satış Yapmak İçin Bilmeniz Gerekenler

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

26 Ağustos 2019 14:37:50
0Yorum
501Okunma

İnternetten Satış Yapmak İçin Bilmeniz Gerekenler aslında akademik bir eğitim ile değil iş içerisinde uygulamalı eğitim ile öğrenilir. Günümüzde internetten satış yapmak için bilmeniz gerekenler toplamda 25 yıllık bir tarihi olan e-ticareti öğrenmek adına akademik olarak bir eğitimden ziyade pazarlama satış ve analitik temeller üzerine e-ticaret içerisinde çalışılarak pekiştirilecek bir konudur.

Dükkan Açmadan İnternetten Satış son dönemin ekonomik şartlarının da bir zorlaması olarak insanlara alternatif olarak sunuluyor. Aslında bir alternatiften öte ayrıca öncelikli bir seçim olarak da görülebilir. İlk tercihinizin e-ticaret olduğu bir konuda ister gerçekte dükkân sahibi olun ister olmayın aslında bir işyeriniz internet üzerinde mevcuttur. İnternetten satış yapmak için bilmeniz gerekenler in başında gelen bu zaten başlı başına bir iştir. E-ticaret ikincil bir iş olarak görülemeyecek kadar önemlidir. En çok yapılan hata e-ticaret de yok demesinler diye yapılan e-ticaret siteleridir. Son kullanıcıya ilgilenmediğiniz için sağlıklı hizmet veremediğiniz bir e-ticaret sitesi marka değerinizi de düşürür. Empati kurulursa konunun anlaşılması çok daha kolay olur ki şöyle düşünelim iyi fiyatla almayı düşündüğünüz bir ürünü e-ticaret üzerinden sipariş edip sonrasında ilgilenilmediği için on gün beklediğinizi düşünün. Sadece bu ve benzeri nedenler ile tamamen ayrıca bir iş kolu olan e-ticarete gereken önemi vermeyecekseniz konuya hiç başlamayın.

İnternet Üzerinden Satış Yapmak İçin Gerekenler

İnternet Üzerinden Satış Yapmak İçin Gerekenler arasında ilk ve en önemli olan vergi mükellefi olmanızdır. Ödemeleri banka kanalı ile sanal pos üzerinden alabilmek adına resmi bir vergi levhanız olmalı. Sonrasında iyi bir e-ticaret sitesi yazılımı ile ancak tam faaliyete geçersiniz. Kargo antlaşması ile de ürün gönderimini sağlarsınız.

İnternetten Satış Siteleri

İnternetten Satış Siteleri ile ilgili inceleme yapıyorsanız size en çok hitap eden siteyi bulun ve bunun üzerine çalışma yapın. Unutmayalım hazır paket e-ticaret siteleri her zaman özel yazılıma oran ile çok daha az maliyet, zaman ve emeğe mal olur. E-Ticaret sitesi örnekleri üzerinden inceleme yapmak isteseniz aşağıdaki başarılı örnekler size yardımcı olacaktır.

 • www.sekerogluonline.com.tr
 • www.motoryat.com
 • www.biokent.com
 • www.freevisiontr.com
 • www.moderntarih.com
 • www.zeqmoda.com
 • www.adiyorem.com.tr
 • www.qazzaq.com.tr
 • www.alaskakurkevi.com
 • www.mobilyabulsam.com
 • www.ototamircim.com

İnternetten Satış Yapmak Vergi ye tabi bir işlemdir. Şahıs, Limited ya da Anonim Şirket olarak bir faaliyetiniz olması gerekir.

İnternet Üzerinden E-Ticaret

İnternet Üzerinden E-Ticaret son 25 yıl içerisinde gözlerimizin önünde gelişen bir sektör olmakla beraber son 5 yılda Dünyada ciddi işlem hacimlerine ulaşarak büyüyerek gelişen bir alan. Aslında internetten satış yapmak için bilmeniz gerekenler i düşündüğünüzde en iyi bilenler ile aranızdaki farkı kapamak dışarıdan bakıldığında oldukça kolay. Türkiye’de yıllık %40 lar da bir büyüme göstermesi ile de ayrıca dikkat çeken bir pazar.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Başta Microsoft olmak üzere birçok firmanın kurucusu ve yaptıkları ile yaşarken tarihe geçen dünyanın en zengin Amerikalı girişimcisi Bill Gates in güzel bir sözü, “Ben bazı derslerin sınavlarını geçemedim, ama arkadaşım hepsini geçti. O şimdi Microsoft'ta başarılı bir mühendis, ben Microsoft'un sahibiyim.”

İnternetten satış yapmak için bilmeniz gerekenler için mühendislik okumanız ya da yazılıma hâkim olmanız gerekmez. Sadece ticareti bilin ve dijital pazarlama üzerine yoğunlaşın.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER