E-Ticaret

İnternetten Satış Sitesi Kurmak

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

09 Kasım 2019 12:53:19
0Yorum
255Okunma

İnternetten Satış Sitesi Kurmak dışarıdan bakıldığında zor gözüken bir iş olmasıyla beraber senelerini bu işe verenler için dahi sıfırdan bir İnternetten Satış Sitesi Kurmak oldukça zaman alan ve maliyetli bir iştir. İnternetten Satış Sitesi Kurmak için başlangıçta en ekonomik ve hızlı yol hazır e-ticaret paketi kullanmaktır.

Online Satış Sitesi Kurmak belki tek başınıza açık kaynak yazılımdan yapabileceğiniz bir basit çalışma gibi gözükse de profesyonel ellerden çıkmış bir yazılım ile virüs ataklarına karşı korunmasız bir açık kaynak yazılım e-ticaret tüketicisi için çıplak gözle bile ayırt edilebilir. İnternetten Satış Sitesi Kurmak konusunda hazır paket yazılım firmalarından alacağınız profesyonel destek her zaman açık bir kaynak yazılımdan alacağınız performans ile kıyaslanamayacak kadar iyidir. Başlangıçta bir hazır paket hizmeti ile çalışıp sonrasında kısıtlı kaldığınızı hissettiğiniz ve finansal açıdan destekleyebileceğiniz ancak zamanınızı alacak bir özel İnternetten Satış Sitesi Kurmak da sizin tercihinizde.

Online Satış Sitesi Fiyatları

Online Satış Sitesi Fiyatları örneği için özel bir yazılım yaptırmak isterseniz 10.000$ altında fiyatlar inandırıcı olmaz. Ancak İnternetten Satış Sitesi Kurmak adına hazır paketlerden faydalanırsanız ana yazılımsal farklılıklarına göre ortalama piyasa fiyatları ile aşağıda sıralanmıştır.

  • B2C Business to Consumer – (İşletmeciden Tüketiciye) Ürün Satışı. B2C E-İhracat Çoklu Dil ve Para Birimi ile Ülke Bazında E-Ticaret Sayfası. (1.000$-2.000$)
  • B2B Business to Business – (İşletmeciden İşletmeciye) Üyelik Oluşturma. Bayi ve Satış Ağı Yönetimi, Toplu Ürün Satışı. (2.000$-4.000$)
  • C2C Consumer to Consumer – (Tüketiciden Tüketiciye) Üyelerin Sayfa Oluşturması. İkinci El Ürün Satışı ve Pazaryeri Üzerinden Komisyon Geliri. (4.000$-10.000$)

Satış Sitesi Yapan Firmalar

Satış Sitesi Yapan Firmalar içerisinde bir seçim yapmanız gerekir ise paketlerinin kapsamını örnek kullanımlardan inceleyerek sizler için %80 yeterli olan firmaları tercih etmenizde sizin açınızdan fayda vardır. İnternetten Satış Sitesi Kurmak adına çalışan yazılım firmaları içerisinde siz uzun vadeli bir çalışmada özellikle teknik destek anlamında ücretsiz taahhütte bulunan ve bunun arkasında durabileceğine inandığınız firmaları seçin.

Hazır Paket Satış Sitesi yapan yazılım firmalarının denetlene bilirliği ve yaptığı işler ile ilgili hukuki sorumluluğunu anlamak adına yer sağlayıcı belgesi bulunmasına dikkat ediniz. Ayrıca yapacağınız sözleşme maddelerini dikkatle kontrol etmenizde fayda var.

E-Ticaret Yazılım Firması Seçimi

E-Ticaret Yazılım Firması Seçimi için en dikkat edilmesi gereken konulardan biri de yaptıkları çalışmalar. Özellikle yazılım firması tarafından referans olarak verilen, daha önce yaptıkları e-ticaret sitesi çalışmalarına gösterdikleri özen ilerde yapılacak çalışmalara gösterecekleri özenle ilgili fikir sahibi olmanızı sağlar.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Geçenlerde okulda katıldığım bir veli toplantısında öğretmen hanım toplumsal olarak nerelere savrulduğumuzu hatırlatan geçmişten gelen ve benim de bir tarafında yer aldığım sarsıcı bir anı paylaştı. Eskiden öğrencilerini okula yollayan her aile beslenme çantasını gönlünce dolduramıyordu. O dönemde muz pahalı bir üründü. Okula muz gelir lafı geçer ancak yiyebilen çocuklar dışında kimse o muzu görmezdi. Bunun adı mütevazilikti ve kimse kimseyi toplumsal açıdan gücendirmemeye özen gösterirdi. Günümüz çocukları ise üzücü bir şekilde diğer arkadaşlarını maddi varlıkları ile gücendirme gayretinde.

Her fert kendi maddi varlıkları ile değil şahsiyeti ve kültürel altyapısı ile değerlendirilirdi eskiden. Eğer maddi varlıkların ya da konumun kaynaklı sana saygı duyuluyorsa varlıkların ve konumun olmadığında kimse sana kıymet vermiyor ise o senin kendini yetiştirememiş olman ile alakadardır. Kurmak, evet düzen kurulur ve çocuklar yetiştirilir ancak ilk düğmeyi yanlış bağlarsanız tüm düğmeler yanlış bağlanır.

İnternetten Satış Sitesi Kurmak için ön incelemenizi iyi yapın ki hüsrana uğramayın.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER