E-Ticaret

İnternetten Satış Yapmak

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

22 Ocak 2019 13:57:14
0Yorum
447Okunma

İnternetten Satış Yapmak, İnternet nedir ile başlayalım, Ağ kelimesinden gelir ve anlamı ilk kuruluş aşamasında bilgisayarların aralarında telefon hatları aracılığı ile veri transferi için kurulmuş, kapalı devre ağ sistemi.

Dünyada ilk 1991 de aktif kullanıldı ve Türkiye de ilk denemeleri 1993 senesinde doğru Orta Doğu Teknik Üniversitesinde yurtdışı internet ağına bağlanılarak gerçekleştirildi. O kadar hızlı gelişti ki 1995 yılında Amazon.com ile beraber ilk e-ticaret siteleri çıkmaya başladı.

İnternetten Satış Yapmak, Bütün bu süreci birebir yaşamış ve deneyimlemiş birisi olarak açıkça söylemek gerekir ise inanılmaz hızlı ilerlediki takibinde tüm merakıma rağmen ben bile zorlandım.

İnternetten Satış Yapmak, Hayatın her alanı gibi interneti de binlerce yıllık alışkanlıklarımıza adapte ettik ve Satışı, sosyal alışkanlıklarımızı, kısaca hayatı, bu küresel iletişim ağı için bir fırsat olarak gördük ve kullandık.

İnternetten Satış Yapmak, Girişimci iseniz pazaryeri ile başlayabilirsiniz ama kısa sürede size doyurucu gelmemeye başlar, kendi ticaretinizi e-ticaret e taşımak yada sıfırdan e-ticaret e atılmak da mümkün. Doğru bir planlama ve profesyonel bir e-ticaret sitesi ile yapabilecekleriniz sizin yetenekleriniz ile sınırlı. Finansal açıdan durağan dönemler en çok ticari fırsatların yakalandığı dönemlerdir. 1993 – 1997 arası genel anlamda internetteki gelişmeler Amerika nın geçirdiği ekonomik durağanlığın sonucudur. Şu dönemde ülkemizde bir ticari risk alınacaksa bence e-ticaret üzerinden alınması en doğru olanı. Maliyet az fayda çok ki buda sizi en ufak işletme açılışından dahi çok daha az risk almanız anlamına gelir.

Türkiye ve İnternet Girişimciliği

Türkiye ve İnternet Girişimciliği, Maalesef ülkemizde gençler hemen bir hayat mücadelesine girişiyorlar ki kendilerine ayıracak vakitleri azaldığından yaratıcılıkları kısıtlanıyor. Teknopark larda karın tokluğuna kod yazarak hayatını idame ettirmeye çalışıyorlar. Google ın ofisini sadece inceleyin ne demek istediğimi anlarsınız. Geçmişte on sene kadar bir Amerikan şirketinde satış ve satış yönetiminde çalıştım inanın çok yoruldum ama insanın fikirlerine değer verilen bir sistem vardı, yöneticileriniz hakkında yorum ve not verdiğiniz bağımsız anketlerden tutun, mutfakta Ceo ile langırt oynama yada ödüllü fikir kutularına kadar varan insana değer veren bir sistem, tüm o yorgunluğa değmesini sağlıyordu.

İnternetten Satış Yapmak

İnternetten Satış Yapmak, Genel sorunumuz her köşenin tutulduğu yada onu zaten yapan var gibi düşünmesi ama işin aslı bu değil, Google ilk arama motorumu? Facebook ilk sosyal ağ mı? Youtube ilk video paylaşım sitesi mi? Yada Amazon ilk e-ticaret sitesi mi? Hepsi aslında ufak farklar ile değiştirilmiş kopyalar.

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER