E-Ticaret

İnternetten Satış Yapmak İstiyorum. Ne Yapmalıyım?

30 Ocak 2017 18:24:41
3Yorum
3729Okunma

Girişimcilerin son zamanlarda eticaret sektörüne önem vermeye başladılar. Çünkü geleceği olan ve zaman geçtikçe çok daha büyük kazançlar sağlayacak bir sektör olarak görülüyor. Online alışveriş sektöründen ne kadar hızlı davranıp ne kadar çabuk sektöre girerseniz sizin karınıza olacaktır.

Girişimcilerin son zamanlarda eticaret sektörüne önem vermeye başladılar. Çünkü geleceği olan ve zaman geçtikçe çok daha büyük kazançlar sağlayacak bir sektör olarak görülüyor. Online alışveriş sektöründen ne kadar hızlı davranıp ne kadar çabuk sektöre girerseniz sizin karınıza olacaktır. Çünkü her geçen gün eticaret sitelerinin sayısı artıyor ve böylece rekabet ortamı gittikçe kızışıyor. Sizde internetten satış yapmak istiyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum diyorsanız okumaya devam edin.

Halihazırda bir firmanız var ve ürün satışı gerçekleştiriyorsanız eticaret sitesi kurulum aşamaları sizin için daha kolay hale gelecektir. Çünkü eticaret sitesi kurmak için vergi mükellefi olmanız gerekmektedir. Yani bir şirket sahibi olmalısınız. Bir şirketiniz yoksa şahıs şirketi kurmak sizin için en maliyetsiz olanı olacaktır.

Bir şirket sahibi olduğunuzu varsayarak devam edelim. Online satış yapabilmek için bir bütçe ayırmanız gerekecektir. Eğer eticaret sektöründe gerçekten daha iyi yerlere gelmek istiyorsanız ücretsiz ve aşırı ucuz sistemlerden kaçınmalısınız. Çünkü bu tarz yazılımlar sizin ihtiyaçlarınızı karşılamayacaktır ve büyümenize engel olacaktır. Şöyle ki; müşterilerinize iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatmayacaktır. Aynı zamanda profesyonel görünüm sağlamanızı engelleyecektir. Bu sebeplerden dolayı profesyonel e-ticaret yazılımı hakkında araştırma yapmalı ve size uygun olanını seçmelisiniz. Profesyonel e-ticaret sitesi nasıl olmalıdır adlı yazımızı incelemek size fayda sağlayabilir.

Kendinize uygun yazılımı seçtikten sonra ürünlerinizi sisteminize eklemeye başlayabilirsiniz. Tabi ki bu noktada dikkat etmeniz gereken şeyler vardır. Örneğin kaliteli ve dikkat çekici görseller kullanmak, ürün detaylarını yeterince açıklayıcı şekilde hazırlamak gibi…

Online alışveriş sitenizin her konuda eksiksiz olduğuna karar verdikten sonra reklam ve tanıtım işlerine başlayabilirsiniz. Unutmayın; kullanıcıların sizi internet üzerinde bulabilmesi için reklam çok önemlidir. Bunu iyi bir SEO çalışması ile de sağlayabilirsiniz. Ancak sektörde yeniyseniz arama motorlarının sitenizi indekslemesi biraz zaman alacaktır. Bundan dolayı reel ve sanal dünyada reklamlara ağırlık veriniz.

Artık müşterileriniz yavaş yavaş gelmeye başlayacaktır. Müşteri memnuniyetini önemli ölçüde sağlamalısınız. İnternet üzerinden müşterileri etkilemek yüz yüze ortama göre daha zor olduğu için normalden daha farklı stratejiler ve kampanyalar düzenlemelisiniz. Müşteri memnuniyetini sağlarsanız sanal ortamda yayılmanız daha hızlı olacaktır. Sosyal medya kullanımının her geçen gün artmasıyla beraber insanlar görüşlerini iyi veya kötü olmak üzere sosyal medya platformlarında diğer kişilere anlatırlar. Kötü bir izlenim verirseniz aynı şekilde diğer kişilerde yaptığınız hatayı duyacak ve sizden alışveriş yapmak istemeyeceklerdir. Bu konuda doğru bir strateji belirleyerek rakiplerinizin önüne geçebilir ve eticaret sektöründe sağlam adımlarla ilerleyebilirsiniz. Destek almak için bize ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Taha Berkay bözgüroğlu, 03 1 2017 10:45:06
Gerçek te ürünlerinizin tanıtımını ve sunumunu yapmak oldukça zor ve maliyetli bir süreçtir. Sunum yapmak için uygun zamanın belirlenmesi ve hazırlanması gerekir. Oysa internette böyle bir gereksinime ihtiyaç duymazsınız.7 gün 24 saat ürülerinizin tanıtımlarını hedef kitlelerinize çok rahat bir şekilde ulaştırabilirsiniz, bunu yaparken;Site tasarımınız profesyonel bir görüntüye sahip olmalıdır. Yapılan araştırmalarda profesyonel bir tasarıma sahip siteler kullanıcı gözünde daha güvenilir olarak görülmektedir. Bu durum doğal olarak satışlarınızın da artmasını sağlamaktadır.
Mustafa Çelikkale, 31 0 2017 16:52:34
internetten satış yapmak istiyorum diyenlere benden en büyük tavsiye kaliteli eticaret yazılımlarını tercih etmeleri, herşeyden önemlisi kesinlikle bu benim açımdan
Aslan Çetinoğlu, 31 0 2017 11:07:53
Profesyonel eticaret yazılımı ve reklam konusuna kesinlikle katılıyorum doğru stratejiyle herşey mümkün

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER