E-Ticaret

İOS E-ticaret

30 Ağustos 2016 09:47:10
0Yorum
4565Okunma

İOS Apple firmasının geliştirdiği bir işletim sistemidir. Apple bu işletim sistemini başlangıç olarak iPhone cihazlar için geliştirmişti fakat zaman geçtikçe iPad ve iPod Touch cihazlarda da kullanmaya başladı.

Günümüzde Apple firmasının ürünlerini kullanan kişi sayısı oldukça fazla ve bu artışla beraber mobil uygulamaların sayısı da gittikçe artmakta ve önem kazanmaktadır.

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerin artmasıyla birlikte e-ticaret siteleri mobil uyumlu bir hale geçmeye başladılar. Aynı zamanda çoğu eticaret sitesinin bir mobil e ticaret uygulaması da bulunuyor. Kullanıcılar alışveriş yapmak istedikleri ya da reklamını duydukları e-ticaret mobil uygulamalarını Apple Store dan indirip kullanmaya başlıyorlar. İnsanlar sevdikleri sürekli takip ettikleri e ticaret sitelerinin mobil uygulamalarını indirmeyi daha çok tercih ediyorlar. Böylelikle kampanya ve indirimler onlara bildirim olarak gidiyor ve bu kampanya, indirimlerden anında haberdar oluyorlar. Ya da firmaların mobil uygulamayı indirenlere verdikleri hediye çekleri, üyelik bonusları gibi fırsatlardan faydalanmak için e-ticaret sitesinin mobil uygulamasını indiriyorlar.

Sizde e-ticaret mobil uygulaması ile ilgili bir adım atmak istiyorsanız öncelikle stratejinizi iyi belirlemelisiniz. Diğer işletmelerle rekabet edebilme gücünü öncelikle kendiniz hissetmeli ve bu gücü kendiniz yaratmalısınız. Stratejinizi belirledikten sonra mobil uygulamanızı kime yaptıracağınıza karar vermelisiniz. Yaptıracağınız firma öncelikle güvenilir ve referanslara sahip olan bir firma olmalıdır. Müşterilerinizin bilgilerinin güvenliğini mutlaka koruyabileceklerini teminat etmelidirler.

E-ticaret uygulamanızın tasarımı da sizin için önemlidir. Karışık tasarımlardan karışık kategori yapılarından kaçınmalısınız. Müşterilerin üründen çok uygulama tasarımı gözünü almamalı. Ön plana çıkması gereken noktanın ürünler olduğunu unutmayın. Sade ve kullanışlı bir tasarım olması müşterilerinizin hoşuna gidecektir.

Gireceğiniz ürünlerdeki ürün resimleri de dikkat çekici bir şekilde olmalıdır. Birden fazla ürün fotoğrafı girmeniz faydanıza olacaktır. Resimler net ve ürün tam olarak tanıtan şekilde olmalıdır. Ürün açıklamalarını doğru kelimelerle girmelisiniz. Çok uzun açıklamalar kullanıcıyı sıkacaktır. Ürün açıklamalarınızı olabildiğince kısa ve açıklayıcı şekilde tutmaya özen gösterin.

Ürünlerinizi de girdikten sonra reklam ve tanıtımınızı doğru şekilde yapmalısınız. İnsanlara en çok neyin hitap ettiğini, mobil uygulamaları indirirken hangi özelliklerin etkili olduğunu belirlemelisiniz.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER