İş Yazılımları

İş Hayatını Kolaylaştıracak İcat

13 Nisan 2015 16:48:12
0Yorum
5798Okunma

Hızla gelişen bilgisayar teknolojisinden geri kalmamak isteyen iş dünyası yurt dışından gelecek haberleri beklerken en önemli icat ülkemizden geldi.

Genç mühendislerimiz iş hayatını kolaylaştıracak ve şirketlerin veri kaybını önleyecek Kara Kutuyu geliştirdi. Mühendislerimizin Ofisassist adını verdikleri kara kutu ile bir şirketin ihtiyaç duyacağı iş yazılımları ve web hizmetlerini bir araya toplayarak birbirleriyle entegrasyonu sağladılar.

Şirketler her geçen gün yeni çıkan teknolojiyle kendilerini yenilemek ve sürekli yeni programlar almak zorunda kalıyor. Her yeni çıkan ürün ayrı bir sistemle çalışıyor ve önceki aldıkları sistemleri değiştirmek zorunda kalıyordu. Bu şekilde bir kere sistemlerini bilgisayar teknolojisine bağlayan bir firma yurtdışına bağımlı hale getiriliyordu. Firmalar bilgisayarlarına program kuruyor ama kısa zaman içinde o program eski versiyon haline geldiği için yeni program almak zorunda kalıyordu. Firma web sitesi kuruyor ama değişen yeni teknolojiyle siteleri işlevini yitiriyordu. Bu sorunları fark eden KMK Bilgi Teknolojileri,  genç mühendisleri bir araya topladı ve uzun süren hazırlık aşaması sonunda Ofisassist ürününü piyasaya sundu.

Web Tabanlı Ticari Yazılımlar

Ofisassist kara kutu içinde bir şirketin ihtiyaç duyacağı; müşteri yönetimi crm, muhasebe programı, personel yönetimi, web sayfası, e-ticaret, e-bülten, e-mail programı, sms yönetimi, rehber, ajanda, haber, dosya yönetimi, ekonomi servisi, sosyal medya, sanal disk, tüm verilerin toplandığı hard disk dahil her şey mevcut. Ofisassist bulut teknolojisiyle çalışıyor ve program güncellemeleri veya değişen teknolojik sistemler otomatik olarak güncellenmiş oluyor.

Türk mühendisler ülke şartları içinde firmaların ne istediğini anlamış ve tam olarak ihtiyaç olan hizmetleri sunmayı hedeflemiş, yeniliklerin peşine düşmüş ve var olan uygulamaların sınırlarını kabullenmeyi reddetmiş. KMK Bilgi Teknolojileri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ofisassist ürünü hakkında yaptığı açıklamada; 'Ofisassist sayesinde bilgisayar programları ve web kullanan iş dünyasındaki müşteriler değişen sistemlerden olumsuz etkilenmeyecek ve yeni programlar almak zorunda kalmayacak.

Firmalar gereksiz iş yoğunluğundan kurtulacak ve tek noktada çok işi aynı anda yönetebilecek. Örneğin fatura kestiğiniz program sadece muhasebecinizin bilgisayarında olur ve siz nereye ne fatura gittiğini takip edemezsiniz. Ama Ofisassist ile tüm faturaları, şirketi arayan telefon kayıtları gibi tüm işlemleri internet bağlantısı olan her yerden yönetebileceksiniz artık.

Böyle bir ürün eğer Amerika’da çıksaydı piyasaya sürülmeden aylar önce büyük kampanyalarla duyurusu yapılırdı. Biz ise bu sistemi tamamen kendi imkânlarımızla geliştirdik. Ama bu ürünün ülkemizde çok çabuk kabul göreceğini biliyoruz çünkü bizim geliştirdiğimiz sistem ülke şartları içinde büyük küçük her türlü firmanın ihtiyaçlarına cevap veriyor” dedi. Ofis asistanı olarak tanımlanan Ofisassist çok kolay kullanıma sahip. Tüm programların kullanım kılavuzu videolu anlatımlarda hazırlanmış.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER