E-Ticaret

İSMEK E-Ticaret

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

08 Kasım 2019 09:12:13
0Yorum
264Okunma

İSMEK E-Ticaret ve bilgi teknolojileri konularında sosyal doku projeleri kapsamında son yıllarda meslek edindirmeye yönelik sertifikalı kurslar vermektedir. 1996 yılında kurulan İSMEK (İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları) belediyelerin elde ettiği rantın az da olsa vatandaş ile sosyal projelerle paylaşımı adına başarılı bir örnektir.

İSMEK Kursları ana amacı insanların genel eğitim ihtiyaçlarına cevap verebilecek, mesleki becerilerini geliştirecek, onları sadece pasif tüketici olmaktan çıkarıp aktif üretici kılacak ve iş gücü piyasasının talep ettiği nitelikli iş gücünü karşılayacak elemanların yetiştirilmesi yönünde yetişkin eğitimi organizasyonları yapmaktadır ki son dönemin en revaçta olan sektörü olan bilgi teknolojileri kapsamında İSMEK E-Ticaret kursları da oldukça ilgi görmekte. İSMEK E-Ticaret alanında verdiği kurslar dışında yeterli katılım sağlandığında oldukça faydalı olabilen diğer yazılım teknolojileri kurslarını da vermekte. Ancak daha önce de altını birçok defa çizdiğim şekilde uygulamalı bir eğitim verilmedikçe İSMEK E-Ticaret kursu olsun üniversitelerin sertifikalı akademik eğitimleri olsun tek başlarına yeterli olmaz. Pek tabii ki faydalıdır ancak uygulamalı diye adlandırılabilen meslek içi eğitimde süreç içerisinde yaşayabileceğiniz sorunlara üreteceğiniz çözümler ile bir o kadar pekiştirici bir unsur taşır.

İSMEK Bilişim

İSMEK Bilişim konusunda özellikle bir çalışma yapma nedenini şöyle açıklayabiliriz. Günümüz şartlarında mesleki açıdan en çok ihtiyaç duyulan sektörlere yönelme. Ancak burada şunu da unutmamak lazım ki toplumdan gelen talepler doğrultusunda bir planlama yapılması.

E-Ticaret Eğitimleri

E-Ticaret Eğitimleri sadece İSMEK E-Ticaret eğitimleri değil pek tabii. Üniversitelerin altı ila sekiz hafta arasında 40 saate yakın bir şekilde lisans mezunlarına sertifika ile verdiği eğitimler mevcut. E-Ticaret yazılımı yapan firmaların ücretsiz kursları da var ancak bunları tekrar söylüyorum iş içerisinde pekiştirmeniz en faydalı eğitimdir.

E-Ticaret Uzmanlığı konusunda pek tabii ki bu alanda çok hızlı bir şekilde kendini geliştirmiş ve zaman içerisinde tecrübe ile uzmanlaşmış kimseler mevcut ama tüm e-ticaret tarihi 20 yıl, yani hiç de geç kalmış sayılmazsınız. İSMEK E-Ticaret kursuna başvurun bir yandan yine aynı kurumdan İngilizce ve Pazarlama konularında eğitim alın. Ticaret konusunda istekliyseniz en kısa süre içerisinde konuya hazır olarak e-ticaret işine atılabilirsiniz. Unutmayalım ülkemiz özelinde e-ticaret senelik %40 bir büyüme içerisinde olan bir sektör.

Sosyal Destek Projeleri

Sosyal Destek Projeleri sosyal devlet olmanın gereğidir diye söyleniliyor ancak bu durum Türkler için biraz farklı. Devlet demek Türklerde ana demektir. Ana yedirir, Ana korur ve en önemlisi Ana eğitir. Eğer devlet tarafından doğru bir şekilde bu ve benzeri faaliyetler organize edilirse toplum kademe kademe gelişir. Şeyh Edebali’nin dediği gibi “İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın.”

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Bey olmak zordur. Şeyh Edebali’nin, Osman Gazi’nin Bey olması üzerine verdiği nasihati çok ünlüdür.

“Ey oğul!

Bundan sonra öfke bize, uysallık sana

Güceniklik bize, gönül almak sana

Suçlama bize, katlanmak sana

Acizlik bize, yanılgı bize, hoş görmek sana

Geçimsizlikler, çatışmalar, anlaşmazlıklar bize, adalet sana

Kötü göz, şom ağız haksız yorum bize, bağışlamak sana

Ey Oğul!

Bundan sonra bölmek bize, bütünlemek sana

Üşengeçlik bize, uyarmak, gayretlendirmek, şekillendirmek sana

Ey Oğul!

Sabretmesini bil, vaktinden önce çiçek açmaz

İnsanı yaşat ki, Devlet yaşasın

Ey Oğul! Yükün ağır, işin çetin, gücün kıla bağlı

Allah yardımcın olsun.”

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER