E-Ticaret

Kimler E-Ticaret Yapabilir

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

06 Kasım 2019 17:42:17
0Yorum
377Okunma

Kimler E-Ticaret Yapabilir sorusunun teknik yanıtı şahıs, limitet ve anonim şirket olarak vergi mükellefi olan her girişimcidir. Kimler E-Ticaret Yapabilir sorusunun alt metni kimler e-ticaret yapmalıdır ise buna verebileceğim yanıt pazarlama kökenli ve çözüm odaklı girişimciler olmalıdır.

E-Ticaret İşi Nedir cevabını arıyorsanız bu ticaretin tarihsel süreci içerisinde günümüz koşullarında internet de aracılığıyla son halini almış elektronik ticaret çalışmasının adıdır. Aslında başlı başına bir iş olan e-ticaret in genelde ikincil bir iş olarak görülmesi kaynaklı başarısız olunduğunu düşünenlerdenim ki e-ticaret başlı başına bir iştir. Kimler E-Ticaret Yapabilir dediğinizde bu konuyu öncelikli bir iş gibi gören ve tüm gününü bu konuya ayırabilenler diyebilirim.

E-Ticaret Alanında Çalışmak

E-Ticaret Alanında Çalışmak konusunda bir iradeniz varsa şundan emin olun başlayana kadar Jeff Bezos’da bu konuyu bilmiyordu. Zaman içerisinde e-ticaret süreç yönetimi yaparak ve karşılaştığı sorunlara çözümler üreterek bu noktalara geldi.

E-Ticaret Girişimciliği

E-Ticaret Girişimciliği günümüz şartlarında her sınıftan ve eğitim seviyesinden insanın üzerinde çalışma yürütebileceği bir alan. Bu konu alanında devam eden bir e-ticaret çalışması içerisinde yer almak da pek tabii ki hem kişisel gelişiminize hem de e-ticaret girişimciliğinize olumlu katkılarda bulunur. Çalışan olarak e-ticaret ile ilgili çalışma yapıp ilerleyen tarihte kendi şirketlerini kuran girişimci başarı hikayeleri de mevcut. Ancak sıfırdan bu konuya atılmak isterseniz oldukça meraklı olmanız gerekir ki hızla öğrenin.

E-Ticaret Kazandırır mı sorusuna yanıt gerekli şartlar oluştuğu takdirde pek tabidir ki kazandırır ancak burada şundan emin olunabilir e-ticaret de başarılı olamasanız dahi riske edeceğiniz ticari sermayeniz her halükârda perakende ticarete kıyasla çok daha az olur. Bu sitenizi ilk açtığınız an itibari ile size talep yağacağı anlamına gelmez ancak şu da gözden kaçmamalı bir Black Friday’de zengin olan siteler mevcut. Ticaret ki buna e-ticaret de dahil, kesinlikle geleceği tam öngörülebilir bir konu değildir.

Neden E-Ticaret

Neden E-Ticaret denildiğinde benim tarafımdan bakıldığında aslında en az maliyetli ve kâr oranı en yüksek iş kollarından birisi olmasındandır. Ayrıca geleceğin ticari ilişkilerinin büyük bir bölümünün bugünden kurulan güven ve marka değerleri ile ilerleyeceğini düşünenlerdenim. İnternette e-ticaret gibi konularda dünya da ve ülkemiz özelinde aslında yolun çok başındayız. Kimler E-Ticaret Yapabilir konusunda düşünüyorsanız kimlerin başarı ile yaptığını araştırın şaşıracaksınız.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Amazon'un Kurucusu ve CEO'su Jeff Bezos eski işi kamp liderliği.

CBS Corporation'un Başkanı ve CEO'su Leslie Moonves eski işi oyunculuk.

Netflix'in CEO'su Reed Hastings eski işi pazarlamacılık.

Cinnabon'un CEO'su Kat Cole eski işi garsonluk.

Apple'nin Kurucu Ortağı ve CEO'su Steve Jobs eski işi yasadışı telefon hackleme amaçlı donanım satışı ve palyaçoluk.

Dell Inc'nin Kurucusu ve CEO'su Michael Dell eski işi bulaşıkçılık.

Yahoo'nun Başkanı ve CEO'su Marissa Mayer eski işi market çalışanlığı.

Kimler E-Ticaret Yapabilir noktasında bence bu açıdan bakınca şunu söyleyebilirim, kimler neden yapmasın.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER