E-Ticaret

Kolay E-Ticaret Sitesi

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

04 Kasım 2019 14:11:54
0Yorum
272Okunma

Kolay E-Ticaret Sitesi kurmak amacında iseniz hazır paket e-ticaret sitesi tercih etmelisiniz. Özel yazılım yaptırmak maliyetli ve zaman alan bir çalışmadır. Kendiniz açık kaynaktan virüs atakları ile ilgili savunmasız ve görünüm olarak bile kolayca fark edilebilen basit bir site kurarsanız kolay e-ticaret sitesi kurarsınız anacak başarılı olamazsınız.

En İyi E-Ticaret Paketleri Fiyatları göreceli olarak değişkenlik gösterse de yazılım piyasasında profesyonel hizmet veren kurumsal firmalarda ortalamada aşağıdaki rakamlarda seyretmektedir.

  • B2C Business to Consumer – (İşletmeciden Tüketiciye) Ürün Satışı. B2C E-İhracat Çoklu Dil ve Para Birimi ile Ülke Bazında E-Ticaret Sayfası. (1.000$-2.000$)
  • B2B Business to Business – (İşletmeciden İşletmeciye) Üyelik Oluşturma. Bayi ve Satış Ağı Yönetimi, Toplu Ürün Satışı. (2.000$-4.000$)
  • C2C Consumer to Consumer – (Tüketiciden Tüketiciye) Üyelerin Sayfa Oluşturması. İkinci El Ürün Satışı ve Pazaryeri Üzerinden Komisyon Geliri. (4.000$-10.000$)

E-Ticaret Sitesi Kurmak

E-Ticaret Sitesi Kurmak dışarıdan gözüktüğü kadar kolay bir çalışma değildir. Birden fazla uzmanlık gerektiren karmaşık bir yazılım altyapısıdır. Bu ve benzeri birçok nedenle SEO (Search Engine Optimization, Arama Motoru Optimizasyonu) uygunluğunda bir kolay e-ticaret sitesi kurmak için hazır paket yazılım tercih edilmelidir.

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar arasında bir tercih de bulunacaksanız yer sağlayıcı hizmet belgesi olan ve resmen yaptığı çalışma ile ilgili BTK (Bilgi Teknolojileri Kurumu) tarafından denetlen ilebilir düzeyde kurumsal firmaları tercih edin.

En Ucuz E-Ticaret Paketleri genelde B2C olarak bilinen son kullanıcıya satış yapılan temel başlangıç paketleridir. Yukarıda sıralamış olduğum fiyatların altında yapacağınız bir kolay e-ticaret sitesi üzerinden çok da fazla verim almanız söz konusu olmayabilir.

E-Ticaret Siteleri Türkiye

E-Ticaret Siteleri Türkiye özelinde ve dünya genelinde kullanıcı alışkanlıkları çerçevesinde dizayn edilmiş yazılımlardı. Kullanıcılar genel talep olarak sitelerde sadelik ve işlevsel açıdan yeterlilik beklentisindedir. Kolay e-ticaret sitesi kurmaktan bahsediyoruz ancak bu noktada basitlik ve sadeliği birbirine karıştırmayalım. Basitlik üstün körü yapılan bir çalışmayken, sadelik ise karmaşık bir arka planı olsa da son kullanıcı için yalın bir e-ticaret sitesi çalışmasıdır.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Günlerden bir gün, zamanın ünlü bir bilgesi hükümdarın sarayının kapısına geldi. Muhafızların hiçbirisi saygıları nedeniyle onu durdurmaya çalışmadı. Bilge, sonunda hükümdarın tahtında oturduğu odaya girdi.

Ziyaretçisini hemen tanıyan kral saygıyla ayağa kalkıp sordu, “Ne istiyorsun? Sana nasıl yardım edebilirim?”

Bilge, “Bu handa uyuyacak bir yer istiyorum” cevabını verdi bilge.

Kral, “Ama burası han değil ki” dedi hafif kızgınlıkla, “Benim sarayım.”

Bilge, “Sorabilir miyim: Senden önce bu sarayda kim yaşıyordu?”

Kral, “Babam. O öldü ama.”

Bilge, “Ondan önce kim yaşıyordu?”

Kral, “Büyükbabam. O da öldü.”

Bilge, “O zaman burası insanların kısa bir süreliğine gelip kaldığı, sonra da kolayca terk edip gittiği bir yer demek ki. Neden ona han demeyeyim?

Kolay e-ticaret sitesi kurmak istiyorsanız hazır paket yazılım tercih etmelisiniz.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER