E-Ticaret

Kosgeb E-Ticaret Desteği

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

02 Kasım 2019 12:37:44
0Yorum
1076Okunma

Kosgeb E-Ticaret Desteği almak adına ilk yapılması gereken Kosgeb müdürlükleri tarafından genelde kasım aralık aylarında talebe göre bir ilde bazen birden fazla kez duyurusu yapılan uygulamalı girişimcilik eğitimi almaktır. Kosgeb E-Ticaret Desteği kadar önem addedilen bir eğitimdir.

Kosgeb E-Ticaret Teşvik konusu aslında daha çok KOBİ’leri (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeleri) kalkındırmak ve suya atılan taş misali etki yaratarak ekonomik tabanda kuvvetli bir altyapı kurmaya yönelik bir devlet adımıdır. Kosgeb E-Ticaret Desteği önemini anlamak için küçük girişimcilerin ekonomiye olumlu etkilerini görmek lazımdır. Zamanla yüzde beşlik kısmı büyüsün ya da yüzde onluk kısmı büyüsün devlet adına küçücük bir yatırımla istihdam ve ekonomik kalkınma hamlesidir.

Türkiye Cumhuriyeti 1980’lere kadar kör topal karma ekonomi ile yönetiliyor ve devlet kaynaklarını geliştirip güçlendiriyordu. Ancak serbest ekonomiye geçiş ile başlangıçta olumlu bir ivme kazanılsa da maalesef geldiğimiz noktada öz devlet kaynaklarında kişisel ve zümresel bir rant sağlamak adına hesapsız özelleştirmelerle vatandaşın üzerindeki dolaylı dolaysız vergi yükü artmıştır.

İşte böyle zamanlarda açık konuşmak gerekirse ufak teşviklerle yeni vergi mükellefleri kazanılmaya çalışılmaktadır. Ancak bu noktada akıllı bir strateji ile Kosgeb E-Ticaret Desteği alabilir ve kendi ticari değerleriniz ile hareket edebilirsiniz.

Kosgeb E-Ticaret İş Planı Örneği

Kosgeb E-Ticaret İş Planı Örneği üzerinden hareket etmektense alacağınız uygulamalı girişimcilik eğitiminde edineceğiz yetkinlikler ve çevre ile etkileşim sonucu tamamen bağımsız bir proje yapabilmeniz mümkün.

E-Ticaret Destekleri

E-Ticaret Destekleri içerisinde en çok faydalanılabilecek alan B2B Business to Business – (İşletmeciden İşletmeciye) üyelik oluşturma esasına dayalı toplu ürün satışını yurtdışına yapmaktır. Devletin Kosgeb E-Ticaret Desteği gibi bir teşvikte bulunmasının ana nedeni Amazon.com benzeri Çin ticaret hacmine çok ciddi fayda sağlamış firmaların çoğalmasını sağlamaktır. E-Ticaret senelik %40 büyüyen bir sektör ve e-ticaret den bağımsız bir şekilde ihracatta ülkemizde son yıllardaki döviz kuru farkı kaynaklı %12 büyüme ile rekor kırmıştır ki bu iki konunun birleşimi olan e-ihracat dönemin yıldızıdır.

E-Ticaret Kredisi almak adına devlet bankalarından uygun faizle uzun vadeli krediler alınabilmekte. Hatta lisanslı e-ticaret yazılımları Leasing (Finansal Kiralama) kapsamındaki ürünlerden olduğu için %1 KDV ile yazılım alabilirsiniz.

E-Ticaret Büyüme Planı

E-Ticaret Büyüme Planı başlangıçta temellerini atarak süreç içerisinde geliştirilerek belirlenmesi gereken bir konudur. Hiçbir girişim başlangıçtaki planlamaların kapsamında kalmaz kalamaz. Bu plansız hareket etmeyi de gerektirmez ancak Kosgeb E-Ticaret Desteği almak için bir plan üzerinden hareket etmenizde fayda var.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Ticarette ve dolayısı ile e-ticaret de bir yatırımınızın riskini ortaklarla bölerek azaltmak adına akıllıca bir strateji belirlenebilir. Etkin ve başarılı e-ticaret çalışmalarının büyük bir bölümü bu ve benzeri şanslı ortaklıkların eseridir. Ama ortaklık hatta birisi ile ticaret yapmak oldukça zor bir iştir. Çünkü maalesef insanlar günlük küçük menfaatlerini büyük ilişkilerin önüne taşımaktadır.

Bir dönem arkadaşım olduğunu düşündüğüm bir bayimle fazlaca samimi olup işyerlerinde sıklıkla vakit geçirdim. Farklı iş kolları da yürüten bu kişinin toplu halde bir ürün satma isteği vardı ama ürünlerini sunabileceği ilişki ağı zayıftı. İki yüz lira gibi ufak bir bana vermesi gereken bir borcu vardı, konuyu açtım geçiştirdi. Benim yılların verdiği tecrübe ile satış yönetiminden ve insan ilişkilerinden kaynaklı tanıdığım birçok büyük mağaza zincirlerinin satın alma yöneticileri vardı ancak o asla bunu bilemedi. Bir adamı ticarette ve hayatta sınamak için önce onunla küçük bir iş yapın.

Kosgeb E-Ticaret Desteği almak ve proje hazırlamak zor değil. Günümüzün asosyal dünyasında sağlıklı ve seviyeli bir iletişim kurabilmek büyük bir yetenek. Maalesef ticarette atılıp biraz para kazanan üçüncü sınıf gangster pozları ile büyük firmalar ile çalışmayı deniyor ama büyük balık küçük balığın avı oluyor. Sağlıklı bir iletişim size her kapıyı açar.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER