Kozmetik E-Ticaret Sitesi Nasıl Yapılır?

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

21 Ocak 2019 12:26:33
0Yorum
732Okunma

Kozmetik E-Ticaret Sitesi Nasıl Yapılır basit, genelinde kadınlara hitap eden ama kadınlarla yüz yüze olmadan gerçekleştirilebilecek ticaretin en avantajlısı.

Kadın ve Kozmetik, kadınlar tarihten gelen toplayıcı kültürleri ile alışveriş konusunda uzman sayılırlar. Konu birde kozmetik ise bu da tarihi bir gerçek ki, kadınların ve günümüzde erkeklerinde temel ihtiyaçları arasında denebilir.

Kozmetik E-Ticaret Sitesi Nasıl Yapılır düşünelim, sektörel bazda düşünüldüğünde kozmetik veya herhangi bir sektör aklınıza ne gelirse e-ticaret üzerinden yapılabilir. Özellikle kapalı ambalaj ile satılan markalı ürünlerin tüketici için risk oluşturmaması sebebi ile e-ticaret te daha fazla tercih edildiği söylenebilir. E-Ticaret in kesin kuralları yoktur, zaman ile gelişen     e-ticaret in içinde sizlerde kolayca kendinize yer bulabilirsiniz. İyi e-ticaret yazılımı, doğru pazarlama stratejisi, kargo- stok ve iyi site yönetimi ile başarı kaçınılmaz.

Kozmetik E-Ticaret Sitesi Nasıl Yapılır sorusunda en büyük çekinceler marka firmaların zaten bu işin içerisinde kökleşmiş olması olarak görülebilir ama günümüzde bu engelleyici bir unsur değil. Neden mi? çünkü artık kadınlar ve erkekler tüketici olarak birbirlerinin başarılı e-ticaret deneyimlerin den etkilenerek alışverişlerinin büyük bölümünü bu alana yöneltiyor. Marka olsun yada olmasın etrafınızda ki insanların yaptığı başarılı bu tür alışverişler sizi de yönlendiriyor. Belki bir markanın distribütörü olmasanız dahi sizin için alışveriş hızı, fiyat ve veya güven unsuru olarak daha ön plana çıkmak sizi e-ticaret te daha öncelikli konuma getirir.

Kozmetik E-Ticaret Sitesi Nasıl Yapılır

Kozmetik E-Ticaret Sitesi Nasıl Yapılır dediğimizde, her zaman söylediğim gibi Amerika yı baştan keşfetmeye gerek yok, başarılı örneklerden hareket ederek ama kesinlikle kendinize özgü özellikleri ile ön plana çıkan bir  e-ticaret sitesi sizin adınıza en büyük avantajdır. En basit deneyimler ile ilgili bir örnek verelim, bir dönem çalıştığım %80 i kadın olan bankada neredeyse sadece bir firmanın kozmetik ürünleri kullanıyordu çalışma arkadaşlarım. Sorduğumda yine banka mutfağında çalışan girişimci bir kadın arkadaşımızın ürünlerin satıcısı olduğu ve oldukça uygun fiyata tedarik ettiğini öğrendim. İnanın e-ticaret te çok farklı değil, kendinizi ufak bir farkla ön plana çıkmanız yeter.

Kadın ve Kozmetik

Kadın ve Kozmetik, Nikita Kuruşçev, SSCB nin ikinci başkanı ve kominist rejime sonuna kadar inanmış bir lider. Kapalı ve günümüzde inanılamıyacak derecede yasakları olan Sovyet yönetiminde 1950 lerde Amerika ziyaretinden dönerken eşinin çantasında ülkeye sokulması yasak bazı kozmetik ürünler yakalanınca yakın arkadaşlarına ‘’Maalesef kominizimi kadınların süslenme tutkusu yıkacak’’ demiştir.

 Başarısızlıklar ve başarılar sizin hayat tecrübenizdir, en başarılı insanların geçmişleri inanılmaz fazla başarısızlıklar ile doludur. Jack Ma, Alibaba.com kurucusu, birçok başarısız deneyimden sonra devasa Çin pazarını e-ticaret ten dünyaya açan adam.

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER