Bilişim Teknolojileri

Logitech G502

21 Temmuz 2015 15:29:58
0Yorum
4685Okunma

Logitech G502, Günümüzde bilgisayarlarla iletişim kurmak için en çok klavye ve fareyi kullanıyoruz. Klavye ve fare ikilisi, aynı zamanda bilgisayar oyunları için asıl “kontrol cihazları” olarak kullanılmakta. Elbette ki bu ikiliyi herhangi bir şey yaparken kullanmakla oyun oynarken kullanmak arasında fark var.

Bu sebepten dolayı firmalar, oyuncular için daha dayanıklı ve daha yüksek performanslı klavyeler ve fareler üretiyorlar. Logitech G502 de oyunculara hitap eden bir fare. Logitech G502, orta boyutlu bir fare. Oldukça iri sol ve sağ klik tuşlarına sahip olan G502, üzerinde şu zamana kadar gördüğüm en iyi fare tekerleğini barındırıyor. Bu fare tekerleğini istediğimiz takdirde serbest dönüşe de bırakabiliyoruz. Cihazın hem sağ hem de sol tarafını kaplayan kauçuk yapı, oyun oynarken elimizin terlemesine ve farenin elimizden kayıp gitmesine engel oluyor.

G502’nin sol tarafında, baş parmağın uç tarafına denk gelecek şekilde bir tuş yer alıyor. Normalde bu tuş fare hızında değişiklik yaparken, istediğimiz takdirde bambaşka işlevler de atayabiliyoruz. Biraz daha üst tarafında ve sol kliğin sol tarafında programlanabilir 2’şer tuş yer alıyor. Üzerindeki 3 LED ışık sayesinde farenin hangi profilde veya hızda olduğunu görebiliyoruz.

G502’nin kutusundan çıkan ağırlıklar sayesinde farenin ağırlığını kolay bir şekilde değiştirebiliyoruz. İçerisine ağırlık koymadığımız takdirde G502’nin ağırlığı 121 gram. USB 2.0 bağlantısı kullanan ürünün kablosuna kumaş kaplanarak daha sağlam olması sağlanmış.
Ürünün tüm özelliklerinden faydalanmak için bilgisayarımıza kuracağımız Logitech G yazılımı, kolay kullanımı ve görsel kalitesiyle dikkat çekiyor. Bu program aracılığıyla farenize makrolar atayıp, LED ışıklarını kontrol edebilirsiniz. Logitech G502, 12000 dpi tarama yapıp, USB bağlantısı üzerinden 1000 Hz hızında iletim gerçekleştirebiliyor.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER