Bilişim Teknolojileri

Mail Order Nedir?

02 Haziran 2015 14:39:29
0Yorum
5180Okunma

İşyerlerinin, VISA, MasterCard/EuroCard kredi kartı sahiplerine, alışveriş imkânı sunan çağdaş bir alışveriş hizmeti olup, Mail Order işlemleri sadece Kredi Kartları ile yapılabilir.

Mail Order Avantajları Nelerdir?

Alışveriş yapmak için işyerine gelmenize gerek kalmaz. Türkiye'nin ya da dünyanın neresinde olurlarsanız olun, mail, faksla ya da yalnızca bir telefonla sipariş verme rahatlığını yaşarsınız.

Mail Order/Telefon Order Nasıl Çalışır?

Form ile müşteri almak istediği ürünün niteliği, fiyatı gibi temel bilgilerin bulunduğu formu doldurup imzalar kredi kartı numarasını ve son kullanma tarihini belirtir. Müşteri, formu e mail ya da faksla işyerine gönderdiğinde, almak istediği ürün ya da hizmetin karşılığını kartla ödemeyi kabul etmiş olur.
Müşterinizden gelen bu talepleri, listeler halinde faks ile ulaştırabildiğiniz gibi, Bankanızın ücretsiz olarak sunmuş olduğu file transfer yöntemi ile de gönderebilir ve aynı gün taleplerinizin sonucunu alabilirsiniz.

Telefon ile müşteri almak istediği ürünü size telefon ile iletip kart numarasını ve kartın son kullanım tarihini vermek sureti ile işlem yapabilir. Bu durumda size banka tarafından verilmiş bir POS terminalini kullanarak anında onay alabilirsiniz. Bankadan onay aldıktan sonra, ürün ya da hizmeti müşteriye ulaştırır. Onaylanan işlem banka tarafından hesaba kaydedilir.

Mail Order ile ödeme yapmak güvenli mi?

Mail Order, sadece sizin onayınız ile kredi kartınızı kullanarak ödeme yapmanızı sağlar. Yazılı ve imzalı onayınız olmadan ödeme gerçekleştirilemez. Bu sebeple Mail Order güvenilir bir ödeme sistemidir. Mail order ile verdiğiniz ödeme talimatı imzanızı ve o günkü tarihi içeren form sadece bir kez kullanılabilir.
Yeni teknolojilere göre mail order güvenli bir alışveriş yöntemi değil ve eski bir sistemdir.

Günümüzde mail order kullanmak mantıklı değildir. Mail order yerine artık sanal pos denilen sistemlerle eticaret siteleri üzerinden online işlem yapılabilmektedir. Buda 3 kişilerin kart bilgilerinize erişmesini engellemiş oluyor. İnternetten satış yapıp kredi kartı ile ödeme tahsil etmek istiyorsanız? KMK Bilgi Teknolojilerine ait eticaret paketleri ni denemenizi tavsiye ediyoruz.

E-Ticaret Paketleri İçin:https://www.kmk.net.tr/eticaret

Bu içerik 08.09.2015 tarihinde güncellenmiştir.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER