Bilişim Teknolojileri

Windows 10'a 2025'e Kadar Destek

20 Temmuz 2015 14:19:19
0Yorum
4555Okunma

Microsoft yeni işletim sistemi ve destek stratejisiyle ilgili önemli bir bilgi paylaştı. Window’s Lifestyle Fact Sheet üzerinde yer alan bilgilere göre şirket Windows 10‘a 2025 yılına kadar güncellemelerle destek vermeye devam edecek.

Temmuz’un sonunda yayınlanması beklenen yeni işletim sistemi böylece 10 yıl boyunca garanti altına alınmış oluyor. Şirketin aktardığı bilgilere göre Windows 7 veya 8.1 sürümünü kullanan ve Windows 10’a geçiş yapan kullanıcılar da 2025 yılına kadar bu destekten faydalanabilecekler. Windows 10 için yayınlanacak olan mainstream security(ana güvenlik güncellemeleri) 2020 yılına kadar devam edecek. Bunun yanında extended security (uzatılmış güvenlik güncellemeleri) desteği ise 2025 yılına kadar şirket tarafından verilecek. En önemlisi ise ticari lisans dışındaki kullanıcılar bu güncellemeleri ücretsiz olarak yapabilecekler.

Microsoft, Windows 10 ile birlikte işletim sistemi desteği politikasında bir takım önemli değişiklikler yapmıştı. Şirket Windows 10’u bir servis olarak konumlandırdığını ve ticari lisanslar dışındaki kullanıcıların güncellemeler için para ödemeyeceğini duyurduktan sonra şirketlerin de yıllık bir bedel ödeyeceklerini bu sayede güncellemelerin çok daha hızlı ve kapsayıcı olarak yayınlanacağını belirtmişti.

KMK Bilgi Teknolojileri A.Ş. İş yazılımları tüm windows sürümlerine uyumlu çalışmaktadır. iş yazılımları ile ilgili windows sürümlerinde sorun yaşıyorsanız KMK Bilgi Teknolojilerine geri bildirimde bulunabilirsiniz.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER