E-Ticaret

Mikro İhracat Nasıl Yapılır?

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

03 Nisan 2019 18:11:18
0Yorum
477Okunma

Mikro İhracat Nasıl Yapılır dediğimizde öncelik ile şahıs, limited veya anonim şirket olarak ticari bir kimliğiniz olmalı. Sonrasında mikro ihracat nasıl yapılır diye soracak olursanız kanımca en başarılı e-ihracat üzerinden, çünkü günümüz dünya perakende sektörü ticaretinin % 8.5 e-ticaret üzerinden ve bu pazar ülkemizde de yıllık % 40 seviyelerinde inanılmaz bir büyüme yaşıyor.

Mikro İhracat Destekleri Türkiye de var olan ticari teşvikler arasında son dönemde döviz kuru fiyatlarındaki artış ile beraber küçük ve orta ölçekli girişimcilerin en çok ilgi gösterdiği konuların başında geliyor. Bunun başlıca nedeni mikro ihracat ta 20 Temmuz 2011 tarihli Resmi Gazete de yayımlanan Posta ve Hızlı Kargo Taşımacılığı ile ilgili Gümrük Genel Tebliğinde yapılan değişikliğe istinaden 7.500 Euro, 150 Kg kadar olan gıda harici her gönderide KDV iadesi uygulanmasıdır.

Mikro İhracat Fiyatları

Mikro İhracat Fiyatları derken aslında bunun internet üzerinden en kolay gerçekleştirilebildiği platform olan e-ticaret ortamı ve bunun için gerekliliğiniz stok alanı, temel ihtiyaçlara karşılık verebilecek bir bilgisayar ve konu ile ilgili size kapsamlı bir destek verebilecek iyi bir e-ticaret yazılım firması. Mikro İhracat Nasıl Yapılır sorusundan hareket ettiğimiz için e-ticaret yazılımı seçimi için inceleme yaparken dikkat edilmesi gereken sizin ihtiyaçlarınızı ne derece karşılayabiliyor ve destekleyebiliyor olmasıdır.

Mikro İhracat Nasıl Yapılır dedik ama unutmayalım ki e-ticaret ile ilgili bir yazılım alıyorsanız bu bir fiziki ürün değildir, kullanıcı lisansı verilen bir hizmetler bütünüdür, eğer hizmet satın alıyorsanız talebiniz bu hizmetin devamlılığı ve alacağınız destekler bütünü kalitesidir.

Mikro İhracat Kargo Fiyatları

Mikro İhracat Kargo Fiyatları kargonun gönderileceği yer, mesafe hız şartları dikkate alınarak verilse de genel anlamda ortalamada kilogram başına 4 Dolar gibi bir rakam ile hızlı kargo firmaları tarafından gönderilebilmekte.

Mikro İhracat Kargo Ücretleri nin zaman içerisinde daha da azalması beklenilmekte. Kazancının % 35 ni e-ticaret den sağlayan hızlı kargo firmaları, e-ticaret yıllık anlamda % 40 a yakın büyüdüğü verileri üzerinden hareket etmek gerekir ise, uluslararası kargo firmaları gibi bağlantılı sektörlerinde ücretlerinde rekabet kaynaklı indirime gitmesi gerekliliği öngörülmektedir.

Mikro İhracat Kdv İadesi

Mikro İhracat Kdv İadesi işlemleri Mikro İhracat kapsamında sadece Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı (ETGB) üzerinden operatör sıfatıyla yetkili hızlı kargo firmaları (PTT, DHL, UPS, TNT ) tarafından, Yük Teslim Talimat Formu (Konşimento) ile gerçekleştirilmektedir. Kargo firmaları üzerinden yönetilen bu süreç sonrası Yük Teslim Talimat Formu (Konşimento) 7.500 Euro, 150 Kg mikro ihracat sınırları içerisinde yer almakta ise muhasebeniz tarafından teşvik kapsamında konşimento ile iadesi alınabilmekte.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Yağmur Adam (Rain Man 1988) İki kardeşin hikayesini otizim ekseninde harmanlayan muhteşem bir film. Uyanık bir şehir çocuğu olan Charlie babasının öldüğü haberini alır, babasının ölümü üzerine 3 milyon dolar miras kalmıştır. Mirası almak için giden Charlie, kendisine sadece bir araba bırakıldığı geriye kalan mirasın tamamını ise yıllardır görmediği, varlığından dahi haberdar olmadığı otistik bir dahi ağabeyi Raymond a bırakıldığını öğrenir. Charlie mirasın geriye kalan kısmında vazgeçmeye niyeti yoktur ve Raymond ı kaldığı özel bir klinikten kaçırıp ülke çapında bir seyahate çıkarlar. Görsel ve Matematiksel hafıza yeteneği inanılmaz gelişmiş Raymond un bu özelliğini Las Vegas da kumar oynatarak kullanır Charlie. Filmdeki en güzel sahnelerden olan, Las Vegas taki kumarhane güvenlik görevlilerinin devamlı kazanan kardeşleri takip ederken aralarındaki konuşma, ‘Kurpiye değişti, kağıtlar değişti bu nasıl olur, kimse beş deste kağıdı sayamaz! Sayabilir mi?’

Günümüzde bundan yirmi yıl önce olamaz denen birçok şey gerçekleşti, bundan yirmi yıl sonrada bu gün olamaz dediklerimiz gerçek olacak.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER