Kategoriler

Mobil Eticaret

09 Ağustos 2016 17:09:24
0Yorum
4545Okunma

Teknoloji geliştikçe insanların hayatlarını kolaylaştıracak ürünler ve sistemler ortaya çıktı. Bu teknolojik gelişmelerle alışveriş yöntemleri ve şekilleri de değişti. İnsanların bir ürünü bulabilmek için mağaza mağaza, dükkan dükkan dolaşmasına gerek kalmadı.

Günümüzde çok önemli bir yer tutan eticaret sektörü çok gelişti ve büyümeye hızla devam ediyor. Artık aynı sektördeki rakipleriyle başa baş giden tüm işletmeler, e-ticaret sektörüne adım attı. Ancak işletmelerin dikkat etmesi gereken çok önemli bir konu var.

Mobil e-ticaret, internet üzerinden alışveriş yapan insan sayısı çok fazla ve bu alışverişlerin çok büyük bir bölümü mobil cihazlar üzerinden gerçekleşiyor. Bu sebeple e-ticaret sektörüne adım atmayı düşünüyorsanız ya da e-ticaret sektörünün içerisindeyseniz sanal mağazanız mutlaka responsive yani mobil cihazlarla uyumlu mobil eticaret olmalıdır. Akıllı cep telefonları, tabletler vb. cihazlar çıktıktan sonra insanlar internetteki çoğu işini bilgisayar başında değil mobil cihazlarından hallediyorlar. Ve tabi ki online alışverişlerini de…

Kendinizi müşteri olarak düşünün. Bir e-ticaret sitesinde bir ürünü almaya karar verdiniz ya da o mağazadaki ürünleri incelemek istediniz. Cep telefonu ya da tabletinizden o siteye girince kocaman bir ekranla karşılaştınız. O e-ticaret sitesinde gezmek sizin için çok sıkıcı ve sinir bozucu olacaktır ve o siteden alışveriş yapmak istemeyeceksiniz. Bu sektörden kazanç sağlamak istiyorsanız önce müşteriyi düşünmelisiniz. E-ticaret siteniz müşterilerinize kolay bir kullanım sağlamalıdır. Aradıklarını rahatça bulabilmeli ve inceleyebilmelidirler. Her şey olabildiğince basit olmalıdır. Güzel bir tasarım ve kolay kullanımlı mobil eticaret müşterileri her zaman size çeker.

Mobil uyumlu e-ticaret yazılımı alırsanız sizde bunun oldukça faydasını göreceksiniz. Siparişlerinizi her yerden takip edebilirsiniz. Ürünlerinizi her yerden girebilir veya silebilirsiniz. Stoklarınızı mobil e-ticaret yazılımınız üzerinden takip edebilirsiniz. Müşteri yorum, değerlendirme, şikayetlerini anında görüp cevaplayabilirsiniz. Müşterilerinizin sorularına, merak ettiklerine ne kadar çabuk cevap verirseniz bunun size çok iyi bir geri dönüşümü olacaktır. Alışverişler sanal bir ortamda gerçekleştiği için müşteri memnuniyetini sağlamak daha zordur. Eğer müşteri memnuniyetini sağlarsanız kulaktan kulağa yayılacak ve sanal ortamdaki mağazanız sürekli müşteri kazanacaktır. Bir mobil e-ticaret yazılımı satın alarak sanal ortama adım atabilirsiniz.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER