Kategoriler

Mobil E-Ticaret Nedir?

10 Ağustos 2016 11:52:36
1Yorum
5069Okunma

Mobil e-ticaret nedir sorusunun an kısa cevabı, tüm akıllı cep telefonları ve tabletlerle uyumlu çalışan e-ticaret yazılımlarına denir. Görünümü ve içeriği her cihaza göre şekillenen her ekran tipine göre boyutlanan sistemlerdir.

Günümüzde çok fazla tercih edilen mobil eticaret yazılımları hem müşterilere hem de satıcılara büyük kolaylıklar sağlıyor.

İnsanların mobil eticaret yazılımı tercih etmesinin sebeplerini açıklayalım. Öncelikle akıllı cihazların kullanımı ve sayısı çoğaldığından dolayı kişiler artık internet üzerindeki işlerini bilgisayar yerine mobil cihazlardan gerçekleştiriyorlar. Bu işlere tabi ki online alışverişlerde dahil olmaktadır. Günümüzde internet üzerinden yapılan alışverişlerin birçoğu mobil cihazlar üzerinden yapılmaktadır. Bu da işletmeleri mobil eticaret yazılımları satın almaya itiyor. Çünkü eticaret sitesi mobil uyumlu olan işletmelerin satışları daima daha fazladır.

Bir diğer tercih edilme sebebi insanlar her an bilgisayar başında olamayabiliyor. Satın aldıkları ürünün takibini istedikleri her an cep telefonlarından yapabiliyorlar. Müşterilerin her zaman kendilerine kolay gelen ve güvenli e-ticaret sitelerini tercih ettikleri kesinlikle unutulmamalıdır. Mobil cihazlarında ekrana sığmayan, sağa sola kaydırmak, büyütüp küçültmek zorunda kaldıkları mobil uyumlu olmayan web sitelerinden alışveriş yapmayı tercih etmezler. Sipariş verdikleri zaman bile sipariş takibini yapmak onlar için zor olacaktır.

Satıcıların mobil e-ticareti tercih etmesinin sebepleri de vardır. Mobil uyumlu olmayan e-ticaret sistemlerinde ürünleri girmek, yorum ve değerlendirmeleri incelemek, stok takibi yapmak çok daha zor olacaktır. Siparişleri de her an cep telefonundan takip etmek isterler. Eğer e-ticaret yazılımınız mobil uyumlu değilse bunların hiçbirini akıllı cep telefonunuzdan bunun takibini yapamazsınız. Bu sebeple e-ticaret sektörüne atılacaksanız, ya da mobil uyumlu olmayan bir e-ticaret yazılımınız varsa zaman kaybetmeden günümüz rekabet şartlarını sağlamak için mobil uyumlu bir e-ticaret yazılımı satın almalısınız.

Kısaca mobil uyumlu e-ticaret nedir bunu açıklamaya çalıştık. Tabi ki sayamadığımız birçok faydası daha var. Mobil uyumlu bir e-ticaret sitesi almayı düşünüyorsanız mutlaka çok iyi araştırmalısınız. Çok fazla özelliği çok ucuz fiyatlara vadeden firmalardan ve kişilerden uzak durmalısınız. Unutmayın ki e-ticaret sistemlerinde güvenlik her şeyden önce gelir. Bizi arayarak aklınızdaki soru işaretlerini cevaplandırabilirsiniz.

Yorumlar (0)

mobil eticaret, 27 8 2016 15:31:12
Günümüzde internet kullanıcılarının %60’i Cep telefonu ve tabletten internette gezinmektedirler. Bu denli büyük bir pazara hitap edebilmeniz için e ticaret sitelerinizin mobil uyumlu olması gerekmektedir. En son yenilik responsive eticaret siteleri ile e-ticaret sitelerini oluşturanlar başarıya daha çabuk ulaşmaktadırlar.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER