Kategoriler

Mobil E-ticaret Yazılımı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

17 Ağustos 2016 15:16:25
0Yorum
3922Okunma

Günümüzün en önemli ve hızla gelişmekte olan sektörlerinden biri e-ticaret sektörüdür. İşlerini genişletmek, tüm dünyayı kapsayan bir pazara yaymak isteyen kişi ve işletmeler bu sektöre yöneliyorlar.

Hayatımıza hızla giren akıllı cihazlar ile birlikte bu sektörde mobil e ticaret te oldukça fazla önem kazandı. Alışverişlerin büyük bir bölümü internet üzerinden gerçekleşiyor. Ve bu internet üzerinden gerçekleşen alışverişlerin %60 gibi bir bölümü mobil cihazlar üzerinden gerçekleşiyor. Bu yüzden e-ticaret sektöründe olan işletmeler veya kişiler sitelerini mobil uyumlu e-ticaret sistemlerine taşıyorlar. Bu sektöre yeni girecek kişiler ise satın alacakları yazılımın mobil uyumlu olmasına dikkat ediyorlar. Sizde bir e-ticaret sistemi kurmak istiyorsanız makalemizin devamında dikkat etmeniz gereken noktaları öğrenebilirsiniz.

Öncelikle dikkat edilmesi gereken ilk konu, satın alacağınız mobil e-ticaret yazılımınızın güvenli olması, siparişler ve para akışının %100 güvenli bir altyapıda sağlanması gerekir. En ufak bir güvenlik açığı bile başınızı derde sokabilir ve itibarınızı büyük ölçüde zedeler.

Dikkat edilmesi gereken ikinci nokta ise, mobil e-ticaret sitenizin tasarımının nasıl olduğudur. Müşterileri ilk çeken şey her zaman tasarımdır. Tasarımınızla doğru bir imaj çizmelisiniz. Bunun için renk uyumları önemlidir. Örneğin mavi renk her zaman gücen verir. Bunun gibi birçok rengin açıklaması vardır. Karışık ve göz yoran tasarımlardan kaçınmalısınız. Sade ve kullanışlı bir tasarımınız olmalı.

Ve tabi ki sisteminizin tüm cihazlarda düzgün çalışması gerekir. Zaten mobil e-ticaret bu anlama geliyor. Bazı cihazlarda düzgün bazı cihazlarda yanlış çalışan bir sisteminiz varsa yanlış çalışan cihazları kullanan müşterileriniz sizden uzaklaşacaktır.

Müşteri ilişkileri e-ticaret sistemlerinde oldukça önemlidir. Çoğu insan internet üzerinden alışveriş yapmaya sıcak bakmıyor. Bir ürün alırken size soracakları soruları hızlıca yanıtlamanız güvenilir bir görüntü oluşturmanızı sağlar. Mobil e-ticaret yazılımının sağladığı en önemli faydalardan biride budur. Bulunduğunuz internete bağlanabildiğiniz her yerden e-ticaret sisteminizin yönetimini sağlayabilirsiniz.

Önemli bir diğer nokta ise e-ticaret yazılımınız hızlı çalışmalıdır. Müşterileriniz sayfanın veya ürünün açılmasını uzun süre beklemek istemeyeceklerdir.

Sizde bu noktalara dikkat ederek alacağınız mobil e-ticaret yazılımının artı ve eksilerini görebilirsiniz.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER