E-Ticaret

Mobil Uyumlu E-Ticaret

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

08 Nisan 2019 09:17:18
0Yorum
549Okunma

Mobil Uyumlu E-Ticaret aslında günümüzün en önemli konularından birisi e-ticaret web sitenizin akıllı telefonlarınızda kullanılabilir uyumlulukta olmasıdır. Aslında konuya olan ilgi Black Friday alışveriş çılgınlığındaki verilerde ortaya çıktı. Alışveriş rakamlarını açıklayan birçok mobil uyumlu e-ticaret firması verilerinde mobil alışverişin ve mobil tıklanma oranlarının oldukça arttığı yönünde.

E-Ticaret Mobil Uygulama ise tamamen çok farklı bir alan çünkü konu işlem hacmi ve müşteri yoğunluğunuz ile direkt alakalı. Nedeni mobil uyumlu e-ticaret tüketiciye yüksek anlamda doyurucu geliyor. Tüketici olarak işlem kapasiteniz çok yüksek ise ancak telefonunuza bu çeşit bir uygulama indiriyorsunuz, bu neden ile mobil uyumlu e-ticaret az işlem için oldukça yeterli ama İos ve Android mağazalarında uygulamanızın olması bile dijital pazarlama için oldukça etkili. İos ve Android mobil iletişim sistemlerine uyumlu olarak gerçekleştirilen uygulama ülkemizde az sayıda e-ticaret firmasının üzerinde yoğunlaştığı bir konu.

Mobil E-Ticaret

Mobil E-Ticaret adına gelişmeler son 10 yıl tüm e-ticaret adına gelişmeler ise 25 yıllık bir süre içerisinde gerçekleşti. Yani aslında yolun çok başındayız ve konunun geleceği ile ilgili düşünürsek inanılmaz bir hızla büyüme devam edecek gibi gözüküyor.

Sadece şunu düşünün yapay zeka algoritmaları bile e-ticaret sitelerinin kullanım verileri üzerinden geliştirildi ve e-ticaret devleri üzerinden finanse edildi. Yapay zeka üzerine geçmişte yazılan şeyler ancak devletlerin ordularındaki kaynaklar üzerinden toplanacak deneysel veriler üzerine askeri yazılımlar geliştirilebilir şeklindeydi.

E-Ticaret Sitesi

E-Ticaret Sitesi kurmayı düşünüyor iseniz öncelik ile istediğiniz mobil uyumlu e-ticaret sitesi üzerine araştırma yapın ve buna en uygun hazır e-ticaret yazılım firması ile ortak bir noktada buluşup anlaşın.

E-Ticaret Paketleri aşağıdaki ana başlıklarda sıralanabilir.

  1. B2C Business to Consumer – (İşletmeciden Tüketiciye) Ürün Satışı, E-İhracat (Çoklu Dil ve Para Birimi İle Ülke Bazında E-Ticaret Sayfası) Yurtdışına Ürün Satışı.
  2. C2C Consumer to Consumer – (Tüketiciden Tüketiciye) Pazaryeri.
  3. B2B Business to Business – (İşletmeciden İşletmeciye) Bayi ve Satış Ağı Yönetimi.

E-Ticaret Akıllı Telefon

E-Ticaret Akıllı Telefon teknolojilerinin gelişimi ile beraber farklı bir yöne evrildi. Günümüzde ticari alımları, iş görüşmelerini ve hatta evlilik temellerini bile akıllı telefonlar üzerinden gerçekleştirebiliyor olmamız inanılmaz. Geldiğimiz noktada yapay zekanın bile geliştirildiği e-ticaret, sosyal medya ve arama motorları alanında toplanan verilerin büyük bir bölümü akıllı telefonların internet kimliklerinden akmakta ya da yağmakta. Bunlar içerisinde hangi restoranları tercih ettiğinizden tutun yürüme hızınıza kadar beklide milyonlarca başlıkta veri ile inanılmaz çıkarımlar ve yönlendirmeler yapılabiliyor.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

En verimli döneminde 36 yaş gibi çok genç bir yaşta zamansız kaybettiğimiz Ömer Seyfettin, Türk kısa hikayeciliğinin kurucusu ve Türk edebiyatının en önde gelen hikâye yazarlarındandır. Ayrıca edebiyatta Türkçülük akımının kurucularından olup, Türkçede sadeleşmenin savunucusudur.

Çocukken okuduğumda çok sevdiğim Çağın insanını düşünerek hüzünlendiğim, Ömer Seyfettin in hikayelerinde geçen bir bölüm, ‘Geçme namerd köprüsünden, ko aparsın su seni! Korkma düşmandan, ki ateş olsa yandırmaz seni! Müstakim ol, Hazreti Allah utandırmaz seni!’

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER