Kategoriler

Muhasebe Programı

24 Ağustos 2016 10:53:48
0Yorum
4662Okunma

Muhasebe programı; işletmenizin girdi ve çıktılarını, alacak vereceklerinizin bilgilerini girip kontrol edebileceğiniz, personel, müşteri ve stok takibi yapabileceğiniz, faturalarınızı kesebileceğiniz bir yazılımdır.

Muhasebe programına büyükten küçüğe her işletmenin ihtiyacı vardır. Çünkü artık her işlem elektronik ortamda gerçekleşmektedir. Bu gelişimin faydası tabi ki saymakla bitmez. Öncelikle insanlar zamandan tasarruf etmiş olurlar, bütün işlemleri çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşir. Defterle uğraşmak yerine muhasebe programı ile her şey elektronik ortamda halledilir ve daha güvenli bir yerde saklanır. Böylece karışıklıklarda en alt seviyeye inmiş olur. Aynı zamanda işletmeler insan gücünden de tasarruf etmiş olur. Muhasebe tutacak bir personele gerek kalmaz. Şirket sahibi bile bu işleri kolaylıkla halleder.

Muhasebe programı satın alırken karşılaması gereken temel özellikler vardır. Bunlardan ilki hızlı bir yazılım olmasıdır. Kasarak size zaman kaybettirmemelidir. İkincisi; Kolay bir kullanıma sahip olmalıdır. Karmaşık bir yazılımı satın alırsanız istediğiniz zaman tasarrufunu sağlayamazsınız. Kullanıcı dostu bir altyapıya sahip olmalıdır. Sınırsız kullanıcı açma özelliği olursa birden fazla kişiyi yetkilendirerek işlemlerinizi halledebilirsiniz. Çökme olayının yaşanmaması için size uygun disk alanlarını karşılamalıdır.

Muhasebe programınızda cari hesaplarınızı yönetebilir, stok programı ile stok takibinizi yapabilir, teklif verip sipariş formları oluşturabilirsiniz. Bu özellikler dışında faturalarınızı muhasebe programı üzerinden kesebilirsiniz ve mail yoluyla müşterilerinize anında gönderebilirsiniz. Kasa uygulaması sayesinde gelir ve giderlerinizi, harcamalarınızı kaydedebilir. Mali durumunuzu rahatça görebilirsiniz.

Muhasebe programınız mutlaka güvenlik sertifikasına sahip olmalıdır. Yüksek güvenlik önlemleri alınmalıdır. Verilerinizin kaybolması, çalınması sizi büyük zarara uğratacaktır. Verileriniz mutlaka yedeklenmelidir. Ajanda ve hatırlatma özelliklerini de sağlayan bir yazılım tercih ederseniz bütün işlerinizi tek noktadan takip edebilirsiniz.

Muhasebe programını alacağınız firmanın teknik destek sağladığından emin olmalısınız. Yoksa sıkıntılar yaşadığınızda kendi başınıza çözmeniz sizi oldukça zorlayacaktır. Telefon ya da mail yoluyla teknik destek alarak hem satın aldığınız muhasebe programını öğrenmeniz ve kullanmanız daha kolay olacaktır hem de bilmediğiniz ayrıntıları çözmeye çalışarak zaman kaybetmemiş olursunuz.

Alacağınız programın web tabanlı ve mobil uyumlu olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz. Böylece nerede olursanız olun, bulunduğunuz yerde bilgisayar olmasa bile akıllı telefonlarınızdan istediğiniz zaman girip istediğiniz zaman kontrollerinizi gerçekleştirebilir ve verilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Muhasebe ProgramıÜcretsiz Demo Kullan

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER