Kategoriler

Online Alışveriş Sitesi Kurmak

14 Temmuz 2016 18:33:38
1Yorum
4895Okunma

Online alışveriş sektörü, hem internetten alışveriş yapan kişiler hem de online ürün veya hizmet satan kişiler arttıkça büyük gelişme göstermiştir. Günümüzde online alışveriş sitesi kurmak çok getirisi olan bir iştir.

Eğer bir online alışveriş sitesi kurmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Her şeyden önce sabırlı olmalı ve çok çalışmalısınız.

Online alışveriş sitesi kurmak eticaret fikrinin oldukça fazla avantajı vardır. Bunlardan en önemlisi mağazanızın 7 gün 24 saat hizmet veriyor olmasıdır. Bu da 7/24 kar sağlayabileceğiniz anlamına geliyor. Dünyadaki herkes sizin için potansiyel bir müşteriye dönüşür. Nerede olurlarsa olsunlar onlara satış yapabilirsiniz. Bulundukları yerin hiçbir önemi yoktur.

Eğer ürünleriniz internet üzerinden satılabilen ürünlerse çoğu masraftan kurtulmuş olursunuz. Online alışveriş siteniz ürün filtreleme, sıralama vb. özelliklere sahipse müşterileriniz birkaç tıklamayla aradığı, ihtiyacı olan ürünlere ulaşabilirler. Ürün yorum ve değerlendirmelerine bakıp fikir sahibi olabilirler.

Online alışveriş sitesi kurmakve SEO’sunu doğru bir şekilde yapmak müşterilerinizi arttıracaktır. İnsanlar bir ürünü internetten almaya karar verdikleri zaman arama motorlarında aratırlar. Genelde ilk sayfalara bakarlar ve tercihlerini oradan yaparlar. Bu yüzden sizde SEO konusuna önem vermelisiniz. Arama motorlarında ne kadar önde çıkarsanız o kadar çok tercih edilirsiniz.

Belli zamanlarda indirimler yaparak kişilerin sizden alışveriş yapmasını sağlayabilirsiniz.

Online alışveriş sitenizde ödeme işlemi ne kadar kolay gerçekleşirse müşteriler o kadar memnun kalacaktır. Araştırmalara göre tüketiciler ödeme işlemi karışık olmayan ve uzun zaman almayan siteleri tercih ediyorlar. Müşterilerinize ne kadar kolaylık sağlarsanız büyüme şansınız o yönde artacaktır. Müşterilerinizin soruları açıklayıcı bir şekilde cevaplayarak düzgün bir iletişim kurmalısınız.

Genel olarak online alışveriş yapan kişiler kredi kartlarını kullanma konusunda şüpheliler. Bu sebepten dolayı online alışveriş siteniz çok güvenli bir altyapıya sahip olmalı ve SSL sertifikası barındırmalıdır.

Satın alınan ürün ya da hizmetin gönderimi oldukça hızlı olmalıdır. Kargo süresi çok uzun olmamalıdır. Bunu göz önüne alarak kargo şirketleriyle anlaşmalısınız. Birden fazla kargo seçeneği de belirtirseniz müşterileriniz bu durumdan memnun kalacaktır.

Şimdi sizde online sitenizi kurun ve yeni müşterilere satışa başlayın.

Yorumlar (0)

Mehmet Can, 15 6 2016 10:01:59
bilgilendirme için teşekkürler, kafamdaki olumsuzlukları giderdim.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER