Kategoriler

Online Mağaza Açmak

15 Temmuz 2016 11:22:26
0Yorum
5171Okunma

Günümüzün en karlı işlerinden bir tanesi online mağaza açmak olmaya başladı. Üretici ve satıcılar artık ürünlerini satmak için gerçek hayattaki mağazalarıyla sınırlı kalmıyorlar.

Bir firma teknolojiye ne kadar ayak uydurursa o kadar gelişme gösterir. İşlerini ve satışlarını büyütmeyi hedefleyen herkese online mağaza açmak altın değerinde bir fikir oluyor. Böylelikle bir ürün ya da hizmet satmak isteyen kişi bunu yılın her günü ve her saatinde eticaret ile gerçekleştirme imkanı buluyor. Dünyanın dört bir yanındaki müşterilere ulaşma imkanları oluyor. 

Online mağaza açmak için bilinmesi ve yapılması gereken bazı adımlar var. Öncelikle tasarım çok önemlidir. Tasarıma büyük önem vermelisiniz. Sade ve kullanışlı bir tasarım tercih etmelisiniz. Unutmayın ki müşterilerin ilk dikkatini çekecek şey online mağazanızın tasarımıdır. İlk izlenim çok önemlidir. Sonrasında sitenizin hızlı bir yapıda olması gerekir. Hiç kimse ağır işleyen saniyeler sonra yüklenen bir online mağazadan alışveriş yapmak istemez.

Özellikle günümüzde web siteleri bu kadar hızlı yüklenirken…

Tanınan bir online mağaza açmakistiyorsanız, bu işe başlarken müşterileri kendinize çekmenin yollarını düşünmelisiniz. Örneğin müşterilerinize ücretsiz kargo seçenekleri sunabilirsiniz ya da hediye çekleri verebilirsiniz. Belli bir tutarın üzerinde alışverişlere indirim yaparak müşterilerin sepetindeki ürünleri arttırmasını sağlayabilirsiniz. Ne kadar çok kişi sizden alışveriş yaparsa o kadar müşteri daha çekersiniz. Bu durumda önemli olan şey müşterilerinizin memnun kalmasını sağlamaktır.

Bazı kişiler online alışverişte kredi kartı kullanmaya sıcak bakmıyor. Siz de müşterilerinize diledikleri gibi ödeme yapma seçeneği sunun. Kredi Kartı, EFT, Havale, Paypal, Mobil Ödeme, Kapıda Nakit Ödeme vb. ödeme seçeneklerini sunabilirsiniz. Müşterilerinizde istedikleri yöntemle alışveriş yapsın. 
Bir diğer konu üyelik sistemi, çoğu kişi üye olması için zorlayan siteleri tercih etmiyor. Üyeliksiz alışveriş yapılan bir sistem veya sipariş verirken üye olunan bir online mağaza açmak daha iyi bir seçenektir.

Bu yolda ilerlerken müşterilerinizin istek ve şikayetlerine önem vermelisiniz. 7/24 size ulaşabilecekleri iletişim yolları sağlamalısınız. Sosyal medyada da aktif olarak şikayet ve isteklerle ilgilenebilirsiniz. Günümüzde çoğu kişi müşteri hizmetleri yollarından sosyal medyayı tercih ediyor. Sizde bu noktalara dikkat ederek online mağaza açmak için çalışmalara başlayabilirsiniz.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER