E-Ticaret

Online Satış Sitesi Kurmak Ücretsiz Avantajları ve Dezavantajları

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

15 Kasım 2019 13:59:15
0Yorum
283Okunma

Online Satış Sitesi Kurmak Ücretsiz Avantajları ve Dezavantajları üzerine söylenebilecek en keskin kelime ücretsiz kelimesinin doğru olmadığıdır. Çünkü Online Satış Sitesi Kurmak Ücretsiz Avantajları ve Dezavantajları üzerinden değerlendirdiğinizde aslında hayatta en değerli ayrıca geri alamayacağınız şey olan zamanınızı harcamaktasınız.

E-Ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum iradesini gösterdiğinizde aslında sizin adınıza bir eğitim ve gelişim süreci de başlıyor olsa da kendinizin ücretsiz açık kaynak yazılımdan yapacağınız bir site noktasında yazılım bilgisi elzem bir şekilde gerekmekte. Sürükle bırak teknolojisi günümüzde ne kadar gelişmiş olsa da kesinlikle ihtiyacınız olacak olan yazılım kısmında profesyonel bir destek almalısınız. Online Satış Sitesi Kurmak Ücretsiz Avantajları ve Dezavantajları içerisinde en ön plana çıkanlardan biri de açık kaynak yazılımların çıplak gözle bile görülür bir şekilde profesyonellikten uzak olması kaynaklı e-ticaret tüketicisinin güven duymaması. Ticarette güven esastır ve e-ticaret de bundan ayrı tutulamaz. E-Ticaret tüketicisi güven duymaz ise sitenize kesinlikle kredi kartı bilgisi girmez.

E-Ticaret Sitesi Fiyatları

E-Ticaret Sitesi Fiyatları aşağıda ana yazılımsal farkları ve ortalama fiyatları üzerinden sıralanmıştır. Bunun dışında açık kaynak yazılımları hazırlayan merdiven altı çalışan çok sayıda yazılımcıda diğer bir seçenektir ama bu ve benzeri tip basit çalışmalar ile randıman almanız mümkün değil.

Unutmayalım Online Satış Sitesi Kurmak Ücretsiz Avantajları ve Dezavantajları içinde yasal olmayan bir şekilde merdiven altı e-ticaret yazılımı temin eden kişinin hukuk karşısında tüketici olarak hakkını araması mümkün değildir. E-Ticaret sitesi kurma konusunda hazır paket olarak hizmet alacaksanız BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu v.b.) gibi resmi kanallardan sonrasında hukuken takibini ve şikayetini yapabileceğiniz kurumsal yazılım firmaları ile çalışmanız en sağlıklısıdır. Kurumsal bir özel yazılımı da finanse edebilmek en azından 10.000$ gibi bir rakama mâl olur.

 • B2C Business to Consumer – (İşletmeciden Tüketiciye) Ürün Satışı. B2C E-İhracat Çoklu Dil ve Para Birimi ile Ülke Bazında E-Ticaret Sayfası. (1.000$-2.000$)
 • B2B Business to Business – (İşletmeciden İşletmeciye) Üyelik Oluşturma. Bayi ve Satış Ağı Yönetimi, Toplu Ürün Satışı. (2.000$-4.000$)
 • C2C Consumer to Consumer – (Tüketiciden Tüketiciye) Üyelerin Sayfa Oluşturması. İkinci El Ürün Satışı ve Pazaryeri Üzerinden Komisyon Geliri. (4.000$-10.000$)

Ücretsiz Alışveriş Sitesi Kurmak

Ücretsiz Alışveriş Sitesi Kurmak için harcayacağınız zaman ve maliyeti doğru hesaplarsanız aslında e-ticaret serüveninizin başlangıcında hazır paket yazılımın ne derece avantajlı olduğunu anlarsınız. İlerleyen süreç içerisinde sizin için hazır paket yazılım pek tabii ki sınırları olması kaynaklı yetersiz gelmeye başlar ise ve finansal açıdan bir yazılım ekibini istihdam edebilecek iseniz özel yazılımı tercih edebilirsiniz.

Hazır Paket Yazılım konusunu pek tabii ki durduğum nokta itibari ile tarafımdan müspet gösterdiğimi düşünebilirsiniz. Ama başlangıç da kurumsal bir yazılım firması ile çalışırsanız Online Satış Sitesi Kurmak Ücretsiz Avantajları ve Dezavantajları içerinden çoğunlukta olan dezavantajlardan sıyrılırsınız.

E-Ticaret Sitesi Örnekleri

E-Ticaret Sitesi Örnekleri ile ilgili tasarımsal açıdan birbirinden bağımsız oldukça başarılı birkaç çalışmayı aşağıda inceleyebilirsiniz.

 • www.biokent.com
 • www.freevisiontr.com
 • www.moderntarih.com
 • www.zeqmoda.com
 • www.adiyorem.com.tr
 • www.alaskakurkevi.com
 • www.motoryat.com
 • www.mobilyabulsam.com
 • www.sekerogluonline.com.tr
 • www.qazzaq.com.tr

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

PayPal, Tesla Motors ve SpaceX'in kurucusu mucit ve girişimci Elon Musk'ın güzel bir sözü, “Atacağınız ilk adım yapacağınız şeyin olabilirliğini kanıtlamak. Daha sonra ihtimaller ortaya çıkacaktır.”

Online Satış Sitesi Kurmak Ücretsiz Avantajları ve Dezavantajları konusunda sorgulamalar yapıyorsanız e-ticaret yolculuğunuz başlamıştır. Oldukça zor ama bir o kadar keyifli bir yolculuk. İyi eğlenceler.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER