E-Ticaret

Özel E-Ticaret Sitesi

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

31 Ekim 2019 15:33:13
0Yorum
233Okunma

Özel E-Ticaret Sitesi yapmak çok defa üzerinde durduğum gibi birden fazla uzmanlığı bir arada gerektiren emek, zaman ve maliyet isteyen zahmetli bir iştir. Özel e-ticaret sitesi eğer finanse edebiliyorsanız kendi yazılım ekibiniz ile geliştirmelere açık bir şekilde yapılmalıdır.

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar yazılım konusunda en önemli geliştirmeleri tecrübe ile elde ederler. Asla bir yazılım ilk günkü hali ile kalmaz kalamaz. Bulunduğu dönemin ihtiyaçlarına göre kendini geliştiremeyen yazılım, hazır paket yazılım olsun özel e-ticaret sitesi olsun fark etmez başarısız olur. Yazılım sektöründe de bana her zaman enteresan gelse de asla bir yazılımcı başkasının projesini devam ettirmek yerine sıfırdan kendi başına yazılım yapmayı tercih ediyor. Bu nedenledir ki uzun süreli bir yazılım ekibi istihdam edebilecek bir finansmana sahip değilseniz özel e-ticaret sitesi yaptırmak yerine hazır paket yazılım tercih etmek en mantıklısıdır.

En İyi E-Ticaret Paketleri

En İyi E-Ticaret Paketleri içerisinde yer alan hazır paket yazılımlar temel kategorileri ve ortalama fiyatları ile aşağıda sıralanmıştır.

  • B2C Business to Consumer – (İşletmeciden Tüketiciye) Ürün Satışı. B2C E-İhracat Çoklu Dil ve Para Birimi ile Ülke Bazında E-Ticaret Sayfası. (1.000$-2.000$)
  • B2B Business to Business – (İşletmeciden İşletmeciye) Üyelik Oluşturma. Bayi ve Satış Ağı Yönetimi, Toplu Ürün Satışı. (2.000$-4.000$)
  • C2C Consumer to Consumer – (Tüketiciden Tüketiciye) Üyelerin Sayfa Oluşturması. İkinci El Ürün Satışı ve Pazaryeri Üzerinden Komisyon Geliri. (4.000$-10.000$)

E-Ticaret Çözümleri

E-Ticaret Çözümleri sizin sitenizi zamanla geliştirmenize katkıda bulunur. Özel e-ticaret sitesi yaptırmak istediğinizde bu çeşit kategoriler ile sınırlı kalmayacak olmanıza rağmen yazılım altyapısı karmaşıklaştıkça sizin için yapımı ve devam ettirile bilirliği daha da güçleşir.

Hazır E-Ticaret Sitesi ne kadar başlangıç aşamasında az maliyetli olsa da kurumsal bir firmadan temin etmezseniz problemlere gebe bir e-ticaret sitesi çalışması olur. Tamam belki özel e-ticaret sitesi gibi her istediğiniz geliştirme yapılamaz ancak kurumsal bir firma yazılımını güncel tutmak adına profesyonel bir çaba sergiler. Hazır paket e-ticaret sitesi de olsa güncel olmadığı sürece işletmeler tarafından tercih edilmeyeceği için yazılım firmaları kendini geliştirmek mecburiyetindedir.

E-Ticaret Nedir

E-Ticaret Nedir sorusunun yanıtı perakende ticaretin tarihsel gelişimi çerçevesinde internet aracılığı ile geldiği en son noktadır. Normal bir bilgisayar kullanıcısının biraz gayretle rahat bir şekilde idare edebileceği bir site çalışmasıdır. E-Ticaret yapmak için yazılım bilmeniz gerekmez. Ticareti bilmek ve dijital pazarlama çalışmalarına meraklı olmanız yeterlidir.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Özel e-ticaret sitesi olarak en beğenilen ve dolayısı ile başarılı Amazon.com sitesini dikkatlice incelerseniz aslında karmaşık bir altyapı olmasına rağmen son kullanıcıya oldukça sade gözüken bir yapıda olduğunu fark edersiniz. Unutmayalım özel e-ticaret sitesi olsun hazır paket e-ticaret sitesi olsun sadelik ve işlevselliğin bir arada bulunması başarılı olmanız adına en önemli etkendir.

Dünyanın en büyük e-ticaret firmalarından Amazon.com’da son dönem kitapları oldukça ilgi gören yazarlardan olan Jay Baer’in dijital pazarlama alanında değerlendirilebilecek güzel bir sözü, “Sosyal medya pazarlaması yapmaya odaklanmayın, sosyal olmaya odaklanın.”

Unutmayalım internet temelde bir iletişim aracı. Ticaret dolayısıyla e-ticaret iletişim kurmadan yapılamaz. Beklediğiniz yerde müşteriler size ulaşmaz. Farklılık ve farkındalıklarla talep yaratmaya çalışın.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER