Kategoriler

PayU Pazaryeri Çözümü

18 Temmuz 2016 11:07:27
1Yorum
4806Okunma

PayU Pazaryeri çözümü ile elektronik ticaretteki ihtiyaçları karşılamaya başladı. Önce pazaryeri sisteminin ne demek olduğunu açıklayalım.

Pazaryeri sistemi, satıcı ve alıcıların internet ortamında diğer bir kişi aracılığıyla alışverişleri gerçekleştirmesi olarak tanımlanabilir. Yani bir eticaret sitesi üzerinde farklı marka, firma, satıcı ve üreticilerin kendilerine sanal mağaza açıp ürün veya hizmetlerini sergilemesidir. Alıcı kişilerde bu sanal ortamda alışverişlerini istedikleri mağazadan yapabiliyorlar. Site sahibi de bu satışlardan komisyon alır. C2C sistem olarak tanımlanan pazaryeri sisteminde müşterilerin ödedikleri ücret riske girmemiş olur, müşteri aldığı ürünü onaylamadan ödediği ücret satıcıya iletilmez. Bu yüzden insanlar pazaryeri sistemindeki e-ticaret sitelerini daha çok tercih ediyorlar.

PayU pazaryeri çözümü ile birlikte bu tür sitelerin sahipleri sıkıntı yaşamadan para akışını kontrol edebiliyorlar. PayU pazaryeri çözümü çalışma şekli şu şekildedir; Müşteri pazaryerine girerek alışverişini yapar, ürün veya hizmetin ücreti müşterinin kredi kartından çekilir ve bir havuzda bekletilir. Müşteri ürün eline geçince pazaryerine girip alışverişin tamamlandığını onaylar. PayU ilgili komisyon ücretini bu fiyattan keser ve site sahibi kişinin hesabına aktarır. Komisyondan geriye kalan ücreti alıcıya iletir.

PayU pazaryeri çözümü ile birlikte, sahtecilik, ücrette kayıp durumları en alt düzeye düşer. PayU’nun özel sahtecilik uzman ekipleri elektronik pazaryerini 7 gün 24 saat inceler. Riskli olabilecek işlemleri iptal eder.

PayU pazaryeri çözümü ile C2C sistemini kullanan site sahiplerinin de üzerinden büyük bir yük kalkmış oluyor. Para trafiği güvenli ve hızlı bir şekilde hiçbir şey yapmaya gerek kalmadan kendi kendine halloluyor. Bu sistem alışveriş yapacak müşterilere de oldukça güvenli geliyor. Ülkemizde her ne kadar elektronik ticaret sektörü gelişmiş olsa da çoğu kişi kredi kartıyla online alışveriş yapmaya sıcak bakmıyor. Pazaryeri sistemi doğrudan satıcının web sitesinden almaktansa daha güvenli geliyor.

Bu sistem pazaryerinde satış yapan kişiler içinde güvenli oluyor. Bir yanlışlık olmadan anlaştığı komisyon bedeli düşüyor. Sattığı ürün ya da hizmetin karşılığı güvenli bir havuzda tutuluyor. Bu durumda hem satıcı kişi hem alıcı kişi hem de elektronik ticaret sitesinin sahibi güven içinde işlemlerini sürdürebiliyorlar.

Bir pazaryeri sistemi düşünüyorsanız c2c eticaret yazılımlarımızı inceleyebilirsiniz. 

Yorumlar (0)

Irmak İrem, 22 6 2016 16:00:56
Güvenli bir sistem, hem müşteri, hem mağazalar için..

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER