Kategoriler

Profesyonel E-Ticaret Sitesi

25 Temmuz 2016 10:06:37
0Yorum
4662Okunma

Profesyonel e-ticaret sitesi size ve müşterilerinize lazım olan her türlü özelliği barındırır. Bu alanda başarılı olup büyümek istiyorsanız profesyonel e-ticaret sitesine sahip olmalısınız.

E-ticaret sitenizde SEO optimizasyonuna fazlasıyla önem vermeniz gerekir. Arama motorlarında ön sayfalarda çıkarsanız alışveriş yapmak isteyen insanların sizi bulması daha kolay olacaktır. İnternette ürün arayan çoğu kişi arama motorlarının ilk sayfalarından tercih yapıyorlar. Bunun için ürünlerinizdeki anahtar kelimelere ve ürün açıklamalarına dikkat etmelisiniz. Başka siteleri sizin sitenize link vermesini sağlayarak vb. şekilde SEO çalışmalarınızı devam ettirmelisiniz.

Profesyonel e-ticaret sitesi nin kategori yapısı da oldukça önemlidir. Bir e-ticaret sitesinde müşterilerin kolay dolaşması ve aradığını kolayca bulması gerekiyor. Bu sebeple kategoriler ve alt kategoriler düzenli bir şekilde ayarlanmalıdır. Ürünler uygun kategorilere eklenmelidir ve ürün başlıkları, ürün açıklamaları SEO kurallarına uygun şekilde girilmelidir.

Ürüne özel özellikler tanımlayabilme, özelleştirilebilir seçenekler, varyant sistemi vb. özellikler mevcut olmalıdır. İndirimli ürünleri ön plana çıkarma, ürüne sınırsız resim, yüksek kalitede zoom seçenekleri profesyonel e-ticaret sitesi nde mutlaka mevcut olması gereken özelliklerdir.

Profesyonel e-ticaret sitesi hizmeti aldığınız kuruluş size seçenekli ödeme imkanlarını sağlayacak bir altyapıya sahip olmalıdır. Sadece kredi kartı değil, havale, EFT, mobil ödeme, PayPal, PayU, İyzico gibi seçenekleri sunmalıdır. Müşterileriniz kredi kartı dışındaki herhangi bir yöntem bulamayınca alışveriş yapmaktan vazgeçebilirler. Kapıda ödeme seçeneği özellikle tercih edilen güvenli bir yöntemdir.

E-ticaret sitenizde üyeliksiz alışveriş imkanı sağlarsanız müşterileriniz bundan memnun kalacaktır. Uzun zaman alan ve karmaşık şekilde olan üyelik sistemleri müşterileri soğutmaktadır.

Detaylı bir şekilde kargo yönetimini de sağlayabilmelisiniz. Örneğin, belli bir tutarın üzerinde alışverişlere indirimli ya da ücretsiz kargo şeklinde seçenekleriniz olmalı ve müşterileriniz kargo takibini kolay bir şekilde yapabilmelidir.

Dinamik bir vitrin yapınız olmalıdır. Profesyonel e-ticaret sitesi yeni gelen, indirimli, fırsat ürünlerini öne çıkacak bir bölümde istediğiniz sayıda gösterebileceğiniz bir altyapıya sahip olmalıdır.

Ürünlerinize gelen değerlendirme, yorum, şikayet gibi konuları kullanıcı panelinde pratik bir şekilde takip edebilmelisiniz.

Profesyonel e-ticaret sitesi yukarıda bahsetmiş olduğumuz ve benzeri özelliklere sahip olmalıdır. Bu özellikler e-ticaret sitenizde yoksa sitenize profesyonel bir çalışma diyemeyiz…

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER