E-Ticaret

Responsive E-ticaret

12 Ağustos 2016 11:07:27
0Yorum
3898Okunma

Responsive e-ticaret tüm akıllı mobil cihazlarla uyumlu çalışan e-ticaret sistemleridir. Responsive e-ticaret şekli günümüzde hem işletmeler hem de internet üzerinden alışveriş yapan kişiler için en çok tercih edilen e-ticaret biçimidir.

Müşteriler bilgisayarlara ihtiyaç duymadan akıllı cep telefonlarından ya da tabletlerinden online alışveriş yapmaktan memnun kalıyorlar. Siparişlerini takip etmekte tabi ki daha kolay ve rahat gerçekleşiyor. Akıllı cihazlar hayatımıza girdiğinden beri insanlar çoğu işini bu mobil cihazlar üzerinden yapmaya başladılar ve tabi ki alışverişlerini de…

Mağaza mağaza gezmeye gerek kalmadan, responsive eticaret sitelerinden aradıkları ürünleri kolayca bulabiliyorlar. Fiyat araştırması daha kapsamlı ve çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Ülkenin hatta dünyanın her köşesinden ürünleri satın alabiliyorlar. Ve bunun için ihtiyaçları olan tek şey bir akıllı cep telefonu ve internet bağlantısı oluyor.

İşletmelerin, eticaret sitesi sahibi kişilerin de tercih etme sebepleri vardır. Öncelikle daha çok kişi tarafından tercih edileceklerdir. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerin büyük bir bölümü akıllı cihazlar üzerinden gerçekleşiyor. Bu nedenle internet üzerinden alışveriş yapan kişiler Responsive (mobil cihazlarla uyumlu) siteleri tercih ediyorlar. Ve sanal mağazası mobil uyumlu olan e-ticaret siteleri daha fazla müşteri çekiyor. Kendileri de Responsive e-ticaret sitelerinin kontrolünü sağlayabilir; sayfa, haber, ürün tarzı içeriklerini rahatça girebilir ve düzenleyebilir. Müşterilerin sorularını, yorumlarını hemen cevaplayabilir. Bu hem müşterilerin hoşuna gidecektir. Hem de satış yapan işletme ya da kişinin kendini geliştirmesine, eksiklerini bilmesine, bir hata varsa bunu fark etmesine yardımcı olur.

Responsive e-ticaret SEO açısından da katkıları oldukça fazladır. Google mobil uyumlu yani Responsive e-ticaretlerin mobil kullanıcıları hedefleyen en iyi yol olduğuna karar vermiş bulunuyor.

Yapılan araştırmalara göre akıllı cihazından herhangi bir web sitesine ya da e-ticaret sitesine giren kişiler eğer o site Responsive değilse oradan daha çabuk çıkıyorlar. Çünkü büyük bir ekranla karşı karşıya kalıyorlar ve bununla uğraşmak istemiyorlar. Eminim sizin de hoşunuza gitmeyecektir. Bir ürün incelerken ya da bir yazı okurken ekranı sürekli sağa sola kaydırmak, büyütüp küçültmek çok sıkıcı bir iştir.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER