E-Ticaret

Sahibinden.com'a Alternatif Siteler

20 Nisan 2017 16:42:21
2Yorum
5091Okunma

İlan sitesi kurmak fikri oldukça kazanç sağlayabilecek bir fikirdir. Piyasada sahibinden.com’a alternatif siteler çok fazla olmadığı için bu sektörde büyüme şansı daha yüksektir. Çok fazla rekabet olmadığı için doğru stratejiyle büyüme şansı oldukça fazladır.

Sahibinden.com ürünlerini ilan vermek isteyen kişilerin üye olarak ilan verebildikleri bir platformdur. Örneğin, ev ve araç alma fikri olan kişilerde bu platforma girerek araştırma yapabiliyorlar. Kendine uygun gayrimenkul, vasıta ve diğer ürünlere kolayca ulaşabiliyorlar. Sahibinden.com ilan mantığıyla çalışan bir e-pazaryeri sistemidir.

Burada firma ya da kişiler ilan verebilmek için üye olması gerekiyor. Sahibinden.com ise üyelik ücretleri, ilan verme ücretleri, reklam, ilanı üst sırada gösterme gibi faaliyetlerden gelir elde ediyorlar.

İlan sitesi kurmak fikri oldukça kazanç sağlayabilecek bir fikirdir. Piyasada sahibinden.com’a alternatif siteler çok fazla olmadığı için bu sektörde büyüme şansı daha yüksektir. Çok fazla rekabet olmadığı için doğru stratejiyle büyüme şansı oldukça fazladır.

Sizin de sahibinden’e alternatif site kurma gibi bir fikriniz varsa bazı noktalara dikkat ederek bu işten yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz. Bu noktalardan ilki doğru bir altyapı yani yazılım tercih etmelisiniz. Bunun için çok yüksek meblağlar ödemenize gerek olduğunu düşünmeyin. Paket şeklinde satılan ilan sitesi seçeneklerimize uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz.

Kullanacağınız yazılım size kolaylık sağlamalı ve birden fazla kişinin üzerinde çalışmasını sağlayacak biçimde olmalıdır. Aynı zamanda bu kullanıcıları yetkilendirebilme özelliğini size sağlamalıdır. Altyapınız size ve kullanıcılarınıza hızlı ve kolay bir kullanıcı deneyimi sağlamalıdır. Yavaş bir sitede kimse uzun süre kalmak istemez. Hız konusu çok önemlidir. Ayrıca özgün bir tasarıma sahip olmalısınız. Akılda kalıcı sade ve şık bir görünüm oluşturmalıdır.

Kategori hiyerarşisi ve site içi ulaşım rahat olmalı, kişiler aradıklarını kolaylıkla bulabilmelidir. Bunun yanında kategori içerisinde arama ve filtreleme özellikleri iyi çalışmalıdır.

İlan sitenizi kurar kurmaz ani bir yükseliş beklememelisiniz. Bu umutlarınızın kırılmasına neden olacaktır. Her şeyden önce iyi bir reklam stratejisi belirlemeli ve insanların dikkatini çekecek özelliklerinizi sık sık her yerde dile getirmelisiniz. Reklam ve tanıtımlarınız orijinal olmalıdır. Ne kadar iyi bir reklam politikası izlerseniz size dönüşü o kadar iyi olacaktır. Sosyal medyada reklamlar verebilir, dikkat çekici içeriklerle kişileri kendinize çekebilirsiniz. Başta hizmeti ücretsiz vermeniz sisteminize olan talebi arttıracaktır. Yeterli büyümeye ulaştıktan sonra fiyat sistemine geçebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Suleyman Nezir, 24 7 2018 17:51:19
30 yildir yatirim..ticati ve endustiyel emlakcilik yapan firmamiz var Sahibindenin cok yuksek fiyat poliyikasi 500 ile 1000 arasinda ilan verme imkani kalmadi Blog unuzdaki cesaretlendirici ifadelerinizden sonra Altrenatif bir yazilim konusunu arastirma karari aldik Bize yapabileceginiz bir yonlendirme destegi olursa cok memnum oluruz
Suleyman Nezir, 24 7 2018 17:48:38
30 yildir yatirim..ticati ve endustiyel emlakcilik yapan firmamiz var Sahibindenin cok yuksek fiyat poliyikasi 500 ile 1000 arasinda ilan verme imkani kalmadi, Blog unuzdaki cesaretlendirici ifadelerinizden sonra Altrenatif bir yazilim konusunu arastirma karari aldik, Bize yapabileceginiz bir yonlendirme destegi olursa cok memnum oluruz.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER