E-Ticaret Pazarlama

Sahte Yorumlar ve Takipçilerin Verdiği Zararlar

29 Haziran 2017 18:02:03
5Yorum
2304Okunma

Sosyal medyada aktif olmak her firma için önemlidir ancak e-ticaret sektörü için ayrı bir önem vardır. Ne kadar çok kişiyle etkileşim içinde olursanız satışlarınıza aynı derece etki eder. Sosyal medyanın sağladığı avantajları artık e-ticaret sektöründeki herkes biliyor.

Bu avantajlardan yararlanmak için sahte takipçi satın alıyorlar ve sosyal medya hesaplarını bu şekilde kullanamaya devam ediyorlar. Bu tarz sahte takipçilerin size hiçbir faydası olmadığı gibi zararı da olacaktır. Sahte takipçilerin etkileşim açısından size bir şey kazandırmayacağı gibi genellikle gerçek kişiler olmadıkları için yaptıkları paylaşımlarında bir yararı olmayacaktır. Aynı zamanda sahte takipçileriniz gerçek kişiler tarafından fark edilirse kötü bir izlenim oluşturacaktır ve marka imajınız zedelenecektir.

Satın alınan takipçiler daha öncede söylediğimiz gibi genellikle gerçek kişiler değildir, bu takipçiler arasında gerçek kişilerde olabilir ancak bu kişilerin hedef kitlenizden olma olasılığı çok düşüktür.

Organik yollarla kazandığınız 10 takipçi, satın alarak kazandığınız 100 takipçiden çok daha fazla fayda sağlayacaktır.

Aynı zamanda e-ticaret sitelerinde yorumlar SEO açısından önemli olduğu için ve müşteriler bu kullanıcı yorumlarına önem verdikleri için sahte yorumlarda kullanılıyor. Ancak bu yorumlar kendilerini ilk bakışta belli ediyor ve potansiyel müşterilerin size olan güvenini zedeleniyor.

Arama motorları açısından bakarsak onların sahte yorumları algılaması çok daha kolaydır ve sizi arama motoru sıralamasında geri planlara düşürebilir. Bu sebepten dolayı bu tarz işlemler yaparken sosyal medyaya göre çok daha dikkatli olmalısınız. Özellikle arama sıralamasında yer edinmiş bir e-ticaret siteniz varsa bu durum sizi ciddi anlamda kötü etkileyecektir.

Yorumlar (0)

Mustafa Büyük, 14 7 2017 04:09:17
Sahte olan herşey gerçek hayatta fayda vermediği gibi sanal ortamda da aynı şekilde hiç bir işe yaramıyor. Sayfadaki okunmayan sahte yorumların çokluğu okunmamaya neden oluyor ve Google bunu sayfada geçirilen süreden az çok kestirebiliyor.
Volkan Ali Güneş, 21 6 2017 14:49:53
Takipçi fazla olsun diye hesabını tehlikeye atmak anlamsız
Gökhan Şener Altan, 19 6 2017 16:52:48
Sahte yorum ve takipçi bir zaman sonra kendini belli ediyor zaten.
Emre Nokta, 19 6 2017 14:01:47
Sahte takipçinin çok sayıda olduğu bir hesaptan yüksek bir etkileşim bekleyemezsiniz zaten.
Bahadır Tokgöz, 19 6 2017 10:02:54
Bir kaç kez böyle toplara girdim, gerçekten faydasız ve anlamsız.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER