E-Ticaret

Sanal Mağaza Açmak

16 Kasım 2015 10:14:05
0Yorum
5520Okunma

Sanal mağaza açmak istiyorsanız öncelikle sanal mağazanız hakkında iyi bir araştırma yaparak sanal mağaza’nızı projelendirmelisiniz.

Sanal mağaza kurmak isteyen binlerce sanal mağaza kurulumu aşamasında başarısızlıkla sonuçlanıyor, bunun nedeni iyi bir araştırma yapılmadan sanal mağaza kurma girişiminden kaynaklanıyor.

Öncelikle sanal mağaza nedir? Bu sorunun cevabını tam anlamı ile öğrenmeliyiz. Sanal mağaza nedir, Sanal mağaza nasıl kurulur bu sorulara cevap bulduktan sonra sanal mağaza açmak mantıklı olabilir.

Nedir Sanal Mağaza

Sanal mağaza internet üzerinden ürün/hizmetlerin sergilenmesi diyebiliriz. Web siteleri aracılığı ile oluşturulan sanal mağazalar sadece ürünü/hizmeti sergiler ve tanıtır. E-ticaret siteleri ise ürünü sergiler ve satar. Her ikiside sanal mağaza kavramına girer, eticaret’in kendi içinde farklı türleride bulunmaktadır bunlarda yine sanal mağaza kavramındadır, bunlar b2c eticaret, b2b eticaret ve c2c eticaret şeklindedir.

En çok kullanılan eticaret modeli b2c eticaret türüdür. B2C E-Ticaret modeli ile her girişimci bir eticaret sitesi kurabilir ve kolayca yönetebilir. Bir eticaret girişimcisinin başarılı olabilmesi için doğru eticaret modeli’ni seçmesi gerekmektedir.

KMK Bilgi Teknolojileri Anonim Şirketi doğru eticaretmodelini seçmeniz için ücretsiz eticaret danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Ücretsiz Danışma Hattı: 0850 333 0 565

Eticaret türleri hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER