Kategoriler

Sanal Mağaza Açmak

26 Temmuz 2016 09:55:13
0Yorum
5090Okunma

Günümüzde büyük gelişme gösteren sektörlerden biri de e-ticarettir. Sanal mağaza açmak müşterilerinize ürün ve hizmetlerinizi sergileyip satabileceğiniz bir sistemdir.

Dünyanın her köşesinden insanlar ürünlerinizi inceleyip satın alabilirler. Sanal mağaza açmak için iyi bir araştırma yapmalı ve size en uygun eticaret yazılımı satın almalısınız.

Size uygun yazılımı satın aldıktan sonra ürün kategorilerinizi detaylı ve karışık olmayacak şekilde oluşturmalısınız. Daha sonrasında ürünlerini uygun kategorilere girmelisiniz. Ürün açıklamaları, başlıkları, özelliklerini açıklayıcı bir biçimde girmeniz gerekir. Müşteriler aradığını sanal mağazanızda ne kadar rahat bulursa o kadar memnun kalacaklardır.

Kullanılacak ödeme sisteminizi belirlemeniz gerekir. Ancak sitenizde sadece bir tane ödeme sistemi bulundurmamanızı tavsiye ederiz. Ne kadar çeşitli ödeme şekli sunarsanız o kadar çok kişiye hitap edersiniz. Kredi kartı ile ödeme, havale, EFT, kapıda ödeme gibi…

Sanal mağazanızın hızlı olmasına da dikkat etmelisiniz. Mobilde ve normal ekranda kullanıcılar düzgün bir görüntüye ulaşmalı ve sayfalar hızlı bir şekilde yüklenmelidir. Ürünleriniz çok fazlaysa ve sanal mağazanızın hızlı yüklenmesini istiyorsanız bunları size sunacak bir e-ticaret yazılımı almalısınız. Yazılımın hızlı olması sizin işinize yarayacaktır. Ürünlerinizi hızlı bir şekilde girerseniz büyük bir zaman tasarrufu yapabilirsiniz. Stok ve siparişleri takip ederken de size hızlı bir yazılım gereklidir.

İndirim ve Kampanyalarınızı sanal mağazanızın en göz önündeki yerinde sergilemelisiniz. Sanal mağazanızda yeni ürünler, stoğu azalan ürünler, günün ürünleri vb. şekilde bölümler olmalıdır. Böylece daha hızlı satmak istediğiniz ürünleri müşterileriniz daha rahat görür.

Site içi arama özelliğiniz bulunmalıdır. Ancak bu özellik detaylı ve doğru çalışmalıdır. Müşteri bir ürünü arattığı zaman gereksiz şeylerle karşılaşması hoş olmayacaktır. Sıralama seçenekleriniz kullanıcıya hitap etmelidir. Örneğin fiyata göre artan ve azalan, sipariş sayısına göre sıralama özellikleriniz olmalıdır. Sanal mağazalarda müşteriler sıralama yaparak ürünleri inceliyorlar.

Dikkat etmeniz gereken bir konuda sanal mağazanızdaki verilerin yedeklenmesidir. Yazılımınız bu ihtiyacınızı karşılamalıdır. Örneğin sitenizde 10.000 tane ürününüz var ve bir sorundan dolayı silindiler. Bunları tekrar girmeniz size çok büyük derecede zaman ve müşteri kaybına sebep verecektir. Bu yüzden verileriniz mutlaka yedeklenmelidir.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER